Na co myslet při dovolené se psem v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Chystáte se na dovolenou a plánujete se sebou vzít psa? To je pochopitelné, jsou to přece vaši parťáci! Navíc může být problém sehnat na delší dobu hlídání pro vašeho mazlíčka.
Jestliže jste jedni z těch, co psa raději vezmou na dovolenou se sebou, ale máte jisté obavy ohledně cestování, je tenhle článek přímo pro vás.

dovolená se psem v Chorvatsku

Chorvatsko je mezi Čechy jednou z nejoblíbenějších destinací na dovolenou. Dostupnost je poměrně jednoduchá. Pes si zde taky užije spoustu zábavy. A moře prospívá nejen vaší pokožce, ale je blahodárné i pro srst a pokožku vašeho mazlíčka.

Před odjezdem do Chorvatska

Jako první byste měli zkontrolovat veškeré psí dokumenty. Chorvatsko je od roku 2013 členem EU, proto zde platí stejné podmínky pro cestování se psem jako v ostatních členských zemích.

Čip pro psa

Povinnost mít očipovaného pejska je dnes platná už i v České Republice, proto by to pro vás neměla být velká překážka. Pokud jste čipování ale nestihli, doporučujeme to udělat co nejdřív, ať už chcete vycestovat nebo ne, čip je u psa nutností. Když se vám pejsek zaběhne, určitě čip oceníte, protože díky němu je snažší vráti psa majiteli. Je důležité, aby čip splňoval platné ISO normy.
Jestliže si váš pejsek čipováním již prošel, pro jistotu ho nechte kontrolovat, že funguje jak má.

Pas pro psa

Může se vám to zdát k smíchu, ale i zvíře musí mít svůj pas. Pas vám vystaví pouze soukromý veterinář, který má schválení od krajské veterinární správy.
Pas musí obsahovat:
● Informace o majiteli,
● popis psa,
● datum narození psa,
● barvu a rozpoznávací rysy,
● informace o identifikaci (čip),
● informace o očkování a vyšetření.

Očkování psa

Nezapomeňte na očkování, bez kterého vás do Chorvatska nepustí. To ovšem není v případě této země problém. Jediný požadavek na očkování je zde proti vzteklině. Ale pozor!
Očkování by nemělo být starší než rok a a mladší než měsíc před začátkem cesty. Myslete tedy na data a řešte tyto věci včas.

ČTĚTĚ:   Fish piknik: plavba spojená s rybím obědem

Přestože to není povinné, tak bychom vám doporučili psa očkovat i proti parazitům. Chorvatsko je známé výskytem tzv. Srdečního červa, který by mohl vašeho miláčka pořádně potrápit.

Psí potřeby

Při balení nemyslete jen na sebe. I váš mazlíček má oblíbené hračky. Může se stát, že se v cizím prostředí nebude cítit dobře, proto mu nezapomeňte sbalit jeho pelíšek.
Jako majitel jistě víte, že pejskům obecně nedělá dobře střídání různých druhů granulí.
Hlavně u těch zahraničních granulí pro psy může dojít k tomu, že mu z nich bude zle a bude vám zvracet. Proto určitě přibalte i granule, na které je pejsek zvyklý.

se psem u moře

Cesta se psem do Chorvatska

Připravte se na to, že vás čeká dlouhá a náročná cesta. V letních měsících může být cestování náročné a to platí dvojnásobně pro cestování s pejskem. Přestože vám to neřekne, má hodně svých vlastních potřeb, které byste měli zohlednit.
Ať už pojedete autem, vlakem nebo třeba autobusem, raději se na to dopředu připravte. Ve veřejných dopravních prostředcích nezapomeňte, že pes musí mít náhubek. Vzhledem k možným horkům volte takový, který mu umožní mít otevřenou tlamičku, aby mohl v pohodě regulovat teplotu.
Bez ohledu na prostředek mějte po ruce pamlsky a vodu. Pitný režim dodržujte vy a dbejte na to, aby ho dodržoval i váš pes. To samozřejmě platí i během celého pobytu.
Především ve vlastním vozidle, ale i v jiném prostředku, oceníte přenosnou ohrádku pro psy. Ta zajistí, že je na cestě v bezpečí váš pes, ale také vy, protože vám během řízení nebude skákat po hlavě. Určitě byste měli pravidelně zastavovat. Na tak dlouhé cestě se pes jednak nudí, ale hlavně předejdete nechtěným nehodám.

ČTĚTĚ:   Znáte tradiční chorvatské suvenýry?

Pláže pro psy a sluníčko

Chorvati jsou na pejsky poměrně zvyklí. Není neobvyklé, že sem lidé cestují se svými mazlíčky. Ale je důležité mít psa vychovaného a bedlivě si ho hlídat.

Pokud jste znalí cestovatelé, určitě vás nepřekvapí, že existují pláže pro psy v Chorvatsku. Dokonce je jich rok od roku více. Ale všechny pláže mají svá pravidla. Se psem je zákázáno chodit pouze na ty pláže, které jsou přímo označené cedulí nebo modrou vlajkou.
Jestliže byste byli raději dál od lidí, můžete jít na okraj pláže, které nebývají moc obsazené.

Pobyt u moře není ozdravný jen pro lidi. Přestože zde bývají vyšší teploty, díky vlhkosti vzduchu zde psi teplo snášejí lépe než u nás. Se psem je to jako s dítětem. Sice nemá pusu, ale jeho vůle a rozhodování je dost silné na to, aby si sám určil, kdy chce být ve stínu a kdy na sluníčku. Navíc každý pejsek zná trik s odhrabáním písku tak hluboko, aby ho písek chladil. I přesto mějte ale pro něj připravenou deku, na kterou si může lehnout a jestliže v okolí žádný stín není, nějaký mu vytvořte Ale i tak pejska jedním okem sledujte a jednou za čas ho vezměte do vody, aby se zchladil.

Teď už víte všechno. Stačí jen sbalit kufry a hurá k Jadranu !
Projděte si apartmány v Chorvatsku s povolenými mazlíčky

Na co myslet při dovolené se psem v Chorvatsku
5 (100%) 2 hlas[ů]

2 Responses to Na co myslet při dovolené se psem v Chorvatsku

  1. Andrea M. Schmidtová

    taky jsme jeli s yorksirkem.sisky miluje i v Česku tam hlavně vlnky…

  2. Radek Nejezchleba

    Skvělé informace a hlavně kompletní rady, jezdíme se psem již mnoho let i když se nám nikdy nestalo, že by po nás někdo nějaký doklad chtěl, nikdy jsme nepodcenili přípravu vč. očkování proti srdečním červům a probiotik v případě podráždění trávicího traktu slanou vodou. V případě větších vln se nám osvědčila plovací vesta. Máme psí kachnu, takže si moře náležitě užívá.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2020, Kategorie : Chorvatsko