Nakupujte v chorvatských supermarketech, víte v jakých?


ubytování Chorvatsko

Za posledních dvacet let jsme si zvykli namísto každodenních návštěv místního obchodu vyrážet jednou za čas na větší nákup do supermarketu. Šetříme tím svůj čas a často i peníze. Nepatříte-li k těm šťastným, kterým na koruně nezáleží a i když ne každodenně, tak alespoň na dovolené, si mohou dovolit na peníze úplně přestat myslet, zřejmě si tento zvyk uchováte i při návštěvě Chorvatska, pokud jste do dovolené neinvestovali tolik, že máte zaplaceno i stravování.

Ty, které známe – a ty neznámé

V chorvatských městech, stejně jako u nás, vyrůstají supermarkety a hypermarkety jako houby po dešti. A narazíte tu i na mnoho známých názvů. Lidl, Kaufland, Billa… Staří známí, kteří nás přivítají i tady.

Chcete-li si naopak trošičku zaexperimentovat – ne moc, ale přece jenom, zkuste některý z těch, se kterými se u nás nesetkáte. Konzum, Plodine, Tommy, Studenac, Pevec (pozor, tady potraviny nekoupíte, řetězec se specializuje na průmyslové zboží!), Mercator – taková místní obdoba našeho Tesca.

Cena, čili za kolik

Kurz chorvatské kuny se pro letošek ustálil na cca 3,50 Kč. V přepočtu vás ceny potravin v Chorvatsku vyjdou většinou jen o něco málo dráž než doma. Srovnatelné budou ceny za minerální vody nebo víno – nesrovnatelná ovšem kvalita. Stejně tak mléčné výrobky a zeleninu lze sehnat za ceny, na které jste z domova zvyklí. Vyšší bude cena pečiva a masa.

O něco více samozřejmě zaplatíte ve vyhlášených turistických letoviscích a malých místních obchůdcích všeobecně, ale to je také obecně známý fakt. Potřebujete-li ušetřit skutečně nutně, nebude na škodu, jestliže si již doma prohlédnete akční letáky chorvatských supermarketů, které jsou volně dostupné na internetu. Budete tak mít jistotu, že jste nakoupili za skutečně nejvýhodnější možnou cenu, aniž byste museli strávit převážnou část své dovolené objížděním nákupních center v širokém dalekém okolí.

ČTĚTĚ:   Pobytová taxa a přihlašovací povinnost: O co jde?
Nakupujte v chorvatských supermarketech, víte v jakých?
4.1 (81.54%) 13 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko