Nejkrásnější pláž v Evropě


ubytování Chorvatsko

Nejkrásnější pláž v Evropě
18.9.2009

Za nejkrásnější pláž v Evropě označil jadranskou pláž „Zlatý mys“ (Zlatni rat) v Bolu na ostrově Brač britský deník Daily Telegraph. A další ocenění přišlo od vydavatele populárních průvodců Lonely Planet. Ten ji zařadil mezi deset nejkrásnějších pláží na světě.

Je to nesmírně významné ocenění, neboť Daily Telegraph je deník s velmi vysokým nákladem a jeho informace ovlivňují v Británii široký okruh čtenářů.

Renomované vydavatelství Lonely Planet patří ke spolehlivým zdrojům informací o destinacích na celém světě a je pro nemalý počet potencionálních turistů pramenem zaručených a aktuálních údajů.

Hodnocení Daily Telegraph i vydavatelství Lonely Planet jen potvrzuje jméno, které si tato pláž na chorvatském Jadranu získala u statisíců návštěvníků střední Dalmácie. Zlatý mys v letovisku Bol na ostrově Brači je jedinečný přírodní fenomén. Tvoří jej trojúhelník, který vlivem větrů a mořských proudů stále poněkud mění svůj tvar. Jedna jeho strana je tak vždy návětrná, druhá závětrná, takže si návštěvník může vybrat stranu, která mu nejlépe vyhovuje. Oblázkový povrch zdejší pláže a nádherný borový les, který ji lemuje, přispívají k výjimečnosti celé scenérie.

Zlatý mys je však ideální nejen pro koupání, ale i pro windsurfing, a to právě pro zdejší větrné podmínky. Vody kolem Zlatého mysu jsou pokládány za jednu z nejlepších lokalit pro tento sport na Jadranu.

Bol disponuje kvalitní nabídkou ubytování, je zde dostatek příležitostí k zábavě, odpočinku a relaxaci, má co nabídnout i milovníkům historických památek.

O kvalitě zdejšího koupání svědčí i skutečnost, že Zlatý mys je několikanásobným držitelem prestižního ocenění „Modrá vlajka“.

Informace:
Turistické sdružení obce Bol (Turistička zajednica općine Bol): www.bol.hr
Turistické sdružení Splitsko-dalmatské župy (Turistička zajednica Splitsko-dalmatinske županije): www.dalmatia.hr

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Záhřeb byl zařazen do průvodce Louis Vuitton City Guide 2012

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Zář 2009, Kategorie : Chorvatsko