Nejkrásnější pláže Dalmácie


ubytování Chorvatsko

Pobřeží, které se táhne cca 700 km, je tedy velmi dlouhé. Nabízí různá místa ke koupání v moři a také spoustu další zábavy (bary, aquaparky a vodní sporty). Upravené pláže jsou tak velmi hustě osázené a koupat se tu dá téměř na každém kroku.

DBOpuštěné malé pláže mezi skalisky jsou velmi romantickým místem pro malé páry toužící po dobrodružství a také soukromí. Jen si dejte pozor na kameny a divoké moře, není všechno zlato, co se třpytí. Buďte na sebe opatrní, vodní ježci mohou číhat v neosídlených plážích mnohem více. Atraktivita je tu jasně daná lokalitou a také možností objevit krásnou pláž, bez turistů. Pokud máte člun nebo jachtu, nejste nijak limitováni.

Skalnatá Dalmácie nabízí oblázkové a písčité pláže

Nádherná scenérie hor dokreslená sluncem, které dokonale obtáhne kontury oblázkové pláže a skalisek, je úchvatná. Ovšem ani písečné pláže nezaostávají a nabízejí příjemné lenošení nedaleko hotelových komplexů. Poloostrov Pelješac jich nabízí hned několik, z čehož nejnavštěvovanější je pláž Orebič. Pro milovníky přírody a dlouhých procházek ruku v ruce, ale i s dětmi je vhodná Makarská Riviéra. Pláže jsou tu překrásné, až oči přecházejí. Jen oblázky jsou poměrně velké, je lepší lehnout si na nabízené lehátko se slunečníkem u pláže nebo si nafouknout lehátko vlastní. Na dosti místech jsou k dispozici vybetonované plochy, které zajišťují stabilnější oporu vaší páteře a přináší lepší komfort.

Voda je teplá a čistá

Kvalita vody je téměř všude stejná, udržovaná i péčí o pláže zajišťovaná jejich úklidem drobných pohozených předmětů turisty. Teplota vody tu dosahuje až ke krásným 25°. Pokud chcete vodu chladnější, je možné se sem vypravit i zkraje podzimu. Jsou tu dokonce nudistické pláže, které slibují zažít dovolenou i z jiného hlediska. Někomu tato představa vadí, někdo se s ní sžije a rád chce vyzkoušet něco nového. Koupání v Chorvatsku bez plavek vám přinese osvobozující pocit.

ČTĚTĚ:   Korčula

 

Nejkrásnější pláže Dalmácie
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2014, Kategorie : Magazín