Nejlepší písečná pláž Chorvatsko


ubytování Chorvatsko

Přestože je Chorvatsko známé především s oblázkovými plážemi, i v této překrásné přírodě se najdou výjimky, které nabízejí překrásné písečné pláže a že jich zrovna není málo. Písečná pláž Chorvatsko se nachází na ostrově rabu v místě Lopar a nese název Rajska Plaža.

Tato pláž se nachází 14 km od města Rabu a nabízí 1,5 kilometrů dlouhý písčitý pás s křišťálovou vodou. Pláž je oceněna modrou vlajkou a to především díky velmi mělkému moři a vodními záchranáři, kteří zde mají službu od 9 do 18 hodin. Na pláži najdete sociální zařízení, bary, restaurace a širokou nabídku vodních sportů. Další pláží, která boří mýty o kamenném koupání v Chorvatsku je pláž Crni molo v Crikvenici. Je to jedna z nejznámějších pláží v celém Chorvatsku a i zde si můžete vyzkoušet nepřeberné množství sportů a vodních radovánek. Je to ideálním místem pro mladé aktivní lidi a rodiny s dětmi.

V Medulinu se nachází kilometr dlouhá písčitá pláž Bijeca. Kolem pláže se táhnou stromy, které nabízejí stíny v horkém parném dni. Jen pár metrů od pláže se nacházejí drobné ostrůvky, které jsou ideálním útočištěm pro šnorchlování a objevování podmořského světa. Na své si zde přijdou i rodiny s dětmi. Kolem pláže je nespočet restaurací a barů.

Dugi-otok-Saharun-beach-130515-101631Písečná pláž Chorvatsko se nachází i poblíž Velého Ratu v severní části Dugého otoku. Pláž nese jméno Saharun a skutečně se budete cítit jak uprostřed pouště. Průzračné moře, teplota vody na maximální hodnotách a romantické zákoutí je ideální pro páry na romantické procházky či rodiny s dětmi a důchodce. Ve večerních hodinách se pak okolí pláže Saharun promění na živé centrum a z místních restaurací a barů se valí hudba, která se line okolím až do pozdních ranních hodin.

Narazit na písečnou pláž v Chorvatsku není zase takový oříšek, jak se může na první pohled zdát. Další písečné pláže, můžete najít na ostrově Ugljanu, v Zadaru, na ostrově Murteru či na ostrově Korčula.

ČTĚTĚ:   Na lanýže? Do Chorvatska!
Nejlepší písečná pláž Chorvatsko
3.9 (78.75%) 16 hlas[ů]

2 Responses to Nejlepší písečná pláž Chorvatsko

  1. Alena Brožova

    Pisek ok,ale pro dospelyho a 13 ti letyho kluka ta silena melkost desitky metru..nee.

  2. Oldřich Remsa

    Letos jsem tam byl z dětma a super ale sám bych tam ne jel se víc na chodí Te než naplavete

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2014, Kategorie : Magazín