Nejlepší písečná pláž Chorvatsko


ubytování Chorvatsko

Přestože je Chorvatsko známé především s oblázkovými plážemi, i v této překrásné přírodě se najdou výjimky, které nabízejí překrásné písečné pláže a že jich zrovna není málo. Písečná pláž Chorvatsko se nachází na ostrově rabu v místě Lopar a nese název Rajska Plaža.

Tato pláž se nachází 14 km od města Rabu a nabízí 1,5 kilometrů dlouhý písčitý pás s křišťálovou vodou. Pláž je oceněna modrou vlajkou a to především díky velmi mělkému moři a vodními záchranáři, kteří zde mají službu od 9 do 18 hodin. Na pláži najdete sociální zařízení, bary, restaurace a širokou nabídku vodních sportů. Další pláží, která boří mýty o kamenném koupání v Chorvatsku je pláž Crni molo v Crikvenici. Je to jedna z nejznámějších pláží v celém Chorvatsku a i zde si můžete vyzkoušet nepřeberné množství sportů a vodních radovánek. Je to ideálním místem pro mladé aktivní lidi a rodiny s dětmi.

V Medulinu se nachází kilometr dlouhá písčitá pláž Bijeca. Kolem pláže se táhnou stromy, které nabízejí stíny v horkém parném dni. Jen pár metrů od pláže se nacházejí drobné ostrůvky, které jsou ideálním útočištěm pro šnorchlování a objevování podmořského světa. Na své si zde přijdou i rodiny s dětmi. Kolem pláže je nespočet restaurací a barů.

Dugi-otok-Saharun-beach-130515-101631Písečná pláž Chorvatsko se nachází i poblíž Velého Ratu v severní části Dugého otoku. Pláž nese jméno Saharun a skutečně se budete cítit jak uprostřed pouště. Průzračné moře, teplota vody na maximální hodnotách a romantické zákoutí je ideální pro páry na romantické procházky či rodiny s dětmi a důchodce. Ve večerních hodinách se pak okolí pláže Saharun promění na živé centrum a z místních restaurací a barů se valí hudba, která se line okolím až do pozdních ranních hodin.

Narazit na písečnou pláž v Chorvatsku není zase takový oříšek, jak se může na první pohled zdát. Další písečné pláže, můžete najít na ostrově Ugljanu, v Zadaru, na ostrově Murteru či na ostrově Korčula.

Nejlepší písečná pláž Chorvatsko
4.3 (85.71%) 14 hlas[ů]

2 Responses to Nejlepší písečná pláž Chorvatsko

  1. Alena Brožova

    Pisek ok,ale pro dospelyho a 13 ti letyho kluka ta silena melkost desitky metru..nee.

  2. Oldřich Remsa

    Letos jsem tam byl z dětma a super ale sám bych tam ne jel se víc na chodí Te než naplavete

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2014, Kategorie : Magazín