Nejlepší pláže pro rodiny s dětmi na Jadranu


ubytování Chorvatsko

Ve chvíli, kdy vybíráte rodinnou dovolenou, určitě se zaměřujete na řadu faktorů, které by vaše dovolená měla či dokonce musela splňovat. Zvláště pokud máte malé či menší děti, je výprava na rodinnou dovolenou o něco složitější. Přejete si mít blízko k pláži, nechcete, aby vám pod okny do rána duněla muzika a vyřvávali opilí turisté.

Chcete zkrátka klidné místo, kde byste strávili s celou rodinou poklidnou dovolenou. Rozhodli jste se pro Chorvatsko? Pak jistě hledáte tu správnou destinaci s krásnými a dobrými plážemi pro rodiny s malými dětmi. My pro vás máme tipy na ty nejlepší pláže!

Pláž u letoviska Zaton

Patnáct kilometrů severozápadně od Zadaru leží letovisko Zaton. Jde o jedno z nejlépe vybavených středisek na chorvatském Jadranu. Letovisko se rozkládá na ploše cca sto hektarů, v borovicovém háji u široké a chráněné zátoky. Břehy této zátoky jsou obehnány písečná, z části oblázková pláž, která se vine kilometr a půl. Vstup do moře je pozvolný a moře je mělké, pro děti naprosto ideální. Disponují zde sprchami, převlékárnami, lehátky a slunečníky. Najdete zde řadu nejrůznějších atrakcí, tobogány, vodní skluzavky, vodní hrady, půjčovny plážových a sportovních potřeb, plážové bary, snack bary, dětská hřiště a podobně.

pláže pro děti

Pláž Dražica, Biograd na moru

Na jihovýchodní části letoviska Biograd na moru se rozkládá pláž Dražica.z centra jste na této pláži za deset minut. Pobřežní promenáda je lemována kavárnami, stánky se suvenýry, s občerstvením. Pláž Dražica je oblázková, považuje se za pláž nejkrásnější, na severní části Dalmácie. Je velmi navštěvovaná, dlouhá zhruba 300 metrů a obklopuje jí borový háj, kterým se můžete jít projít a skrýt se před sluníčkem. Pláž nabízí pozvolný vstup do moře, což rodiče s dětmi ocení. Na pláži najdete mnoho zábavního, sportovního i jiného vybavení. Vodní skútry, čluny, šlapadla a podobně. Na pláži již tradičně najdete sprchy, toalety, převlékárny, lehátka, plážový bar a restauraci.

ČTĚTĚ:   Je někde v Chorvatsku u moře písek?

pláže pro rodiny

Pláž Slatina, ostrov Cres

Na Cresu jde o nejkrásnější pláž, najdete jí pět set metrů od letoviska Martinčćica. V blízkosti je i stejnojmenný kemp. Pláž je oblázková, s pozvolným vstupem do moře, což je ideální pro děti. Na pláži najdete sprchy, převlékárny, sportoviště, bar a půjčovnu vybavení. Hosté kempu mají vstup zdarma, ostatní platí pět kun. Stromy poskytují místo, které vás uchrání před sluncem a poskytne možnost procházek.

ubytování Biograd
Levné apartmány v Biogradu

Nejlepší pláže pro rodiny s dětmi na Jadranu
5 (100%) 1 hlas[ů]

One Response to Nejlepší pláže pro rodiny s dětmi na Jadranu

  1. Zuzimilka Dolezalova

    Ne máme rádi…MILUJEM CHORVATSKO 😉

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2015, Kategorie : Magazín