Nejzajímavější pláže ostrova Krk


ubytování Chorvatsko

Krk je jeden z největších ostrovů v Kvarnerském zálivu, na který se dostanete jednoduše přes most. Dlouhou dobu byl považován za vůbec největší chorvatský ostrov, ale o svou první příčku se dělí se sousedním ostrovem Cres. Pro Čechy je velmi výhodná jeho poloha, neboť leží na severu Chorvatska a jedná se tak o poměrně krátkou dobu jízdy, za kterou od nás na ostrově turisté z Čech mohou být.

Tak jako jinde, i na tomto ostrově se můžete těšit krásnému průzračnému moři a dovolená zde nabízí vše od relaxu na báječných plážích, přes procházky starými městy, až po náročnější túry v krásné přírodě, na konci kterých na vás čekají úžasné výhledy. My ale moc dobře víme, že to hlavní, co nás všechny do Chorvatska táhne, je právě moře. Zaměřili jsme se proto na pláže ostrova Krk. Některé jsou turistické, jiné divoké. Každý ať si vybere podle svého.

Vela plaža, Baška

Vela plaža, Baška – královna pláží!

Tak tohle je královna pláží na ostrově! Najdete ji přímo v letovisku Baška a nabízí necelé 2 km dlouhý pás čistě bílých oblázků, na kterých si můžete hovět klidně celý den. Část pláže je tvořena jemným pískem, což ocení především děti. Jsou tu kavárny, restaurace, můžete si půjčit slunečníky a děti se tu zabaví na různých atrakcích. Tím, že je pláž velmi oblíbená, známá a lehce dostupná, počítejte s tím, že tu bude v sezóně hlava na hlavě. Ani to by vás však nemělo odradit od její návštěvy.

Ježevac a Porporela, Krk – pro pohodové odpoledne

Hned u hlavního města ostrova Krk, které má stejný název jako ostrov, můžete skočit do moře na plážích Ježevac a Porporela. Najdete je velmi snadno – z přístavu je vidět červený maják, za kterým se pláže nachází. Hned u pláže Ježevac je kemp, takže si buďte jistí, že i tady bude spousta lidí, ale také spousta místa na příjemné osvěžení, jako jsou kavárny, bary, restaurace a vyžití pro děti. Na zemi leží malé kamínky, je tu spousta stínu a hlavně pláže jsou kousíček od města. Za nás každopádně doporučujeme navštívit a strávit tu příjemné odpoledne.

ČTĚTĚ:   Cesta napříč Istrií - jednodenní výlet

Oprna pláž, Stara Baška

Pláž Oprna, Stara Baška – skrytý poklad ostrova

Stará Baška je malá vesnice na ostrově se stovkou obyvatel, která se tyčí na skalách nad mořem. V létě to však i tady žije cestovním ruchem, sice o poznáním menším než v turistické Bašce, ale živo tu je. Co rozhodně stojí za to, je ale výlet na opuštěnou pláž s karibským dotekem – pláž Oprna. Dostanete se na ni lodí, je ale možné najít k ní cestu i ze silnice. Pojedete-li z Punatu směrem na Starou Bašku, najednou zaregistrujete, že zmizela veškerá vegetace. Uvidíte jen skály a krásné výhledy. Pláž Oprna je vidět ze silnice, kde můžete zaparkovat a sejít dolů k ní. Nečekejte nic moc komfortní cestu, ale zvládnout se to dá. To, co vás čeká dole, za to každopádně stojí!

Pláž Sveti Marak, Risika – pro rodiny s dětmi

Sveti Marak je koupací ráj pro děti. Přibližně 2 km daleko od vesnice Risika se nachází malý poloostrov se zříceninou a kostelem. Vede k němu asfaltová cesta, po které se musíte z vesnice vydat. Tady také najdete jednu z krásných osamocených písečných pláží, které si zamilují především vaše malé děti. V létě tu jsou stánky s občerstvením, které mimo hlavní sezónu nemusí fungovat, takže raději jídlo a pití s sebou. Je to romantické a klidné místo, které za návštěvu určitě stojí!

Soline, Krk

Soline – pláž, co umí zázraky!

Až budete projíždět ostrovem z turistického letoviska Malinska na Klimno (nebo naopak) nelekněte se, když budete potkávat lidi napatlané bahnem. Nejedná se o žádné místní křováky, ale pravděpodobně to budou turisté, kteří si dopřávají léčivou kúru! Nacházíte se u mělké zátoky Soline, která je známá právě svým bahnem s blahodárnými účinky. Lidé sem jezdí, aby si pomohli od revma, nebo kožních nemocí. Zastavte a dopřejte si kúru taky. Proč ne, když už jste tady?

ČTĚTĚ:   Ugljan: kouzelné předměstí Zadaru

 

levné apartmány Krk
Ubytování na Krku

Ohodnoťte

One Response to Nejzajímavější pláže ostrova Krk

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2019, Kategorie : Chorvatsko