Němci kvůly krizi nevycestují, Češi žádají velké slevy


ubytování Chorvatsko

První turistický průzkum v tomto roce ukázal, že Němci v tomto roce pojednou na 55,4 milionu cestování delších pěti dnů a budou cestovat od 3,7 procent méně než minulý rok. Němci jsou spolu s Brity největší světový cestovatelé a v tuto chvíli turistická sdružení a cestovní kanceláře evidují kolem 600.000 rezervací méně než stejnou dobou minulého roku, a z toho je jistá pouze čtvrtina (plně zaplaceno).

Německých turistů je právě teď i na zimní dovolené o 3,1 procent méně než minulý rok a v létě se tato čísla ještě prohloubí zhruba na o 4,1 procent méně v meziročním srovnání. Toto ukázal výzkum německé agentury GfK podle dotazů v 20.000 rodinách v Německu. Krize cestování tedy zřejmě bude pokračovat i nadále v roce 2010, ikdyž Němečtí senioři nad 65 let plánují dokonce o 10% více cestování než loni.

Chorvatsko pláž

V České republice pak největší touroperátor žádá po chorvatských partnerech, aby v rámci veletrhu cestovního ruchu, který začíná zítra, nabídli dokonce 50% slevu při prodeji zájezdů a ubytování, což chorvatští hoteliéři považují za absurdní ikdyž jsou připravení na slevy ale tento požadavek už přesahuje všechny jejich finanční možnosti.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska