Němci kvůly krizi nevycestují, Češi žádají velké slevy


ubytování Chorvatsko

První turistický průzkum v tomto roce ukázal, že Němci v tomto roce pojednou na 55,4 milionu cestování delších pěti dnů a budou cestovat od 3,7 procent méně než minulý rok. Němci jsou spolu s Brity největší světový cestovatelé a v tuto chvíli turistická sdružení a cestovní kanceláře evidují kolem 600.000 rezervací méně než stejnou dobou minulého roku, a z toho je jistá pouze čtvrtina (plně zaplaceno).

Německých turistů je právě teď i na zimní dovolené o 3,1 procent méně než minulý rok a v létě se tato čísla ještě prohloubí zhruba na o 4,1 procent méně v meziročním srovnání. Toto ukázal výzkum německé agentury GfK podle dotazů v 20.000 rodinách v Německu. Krize cestování tedy zřejmě bude pokračovat i nadále v roce 2010, ikdyž Němečtí senioři nad 65 let plánují dokonce o 10% více cestování než loni.

Chorvatsko pláž

V České republice pak největší touroperátor žádá po chorvatských partnerech, aby v rámci veletrhu cestovního ruchu, který začíná zítra, nabídli dokonce 50% slevu při prodeji zájezdů a ubytování, což chorvatští hoteliéři považují za absurdní ikdyž jsou připravení na slevy ale tento požadavek už přesahuje všechny jejich finanční možnosti.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Korčula – rytířské tance a hry
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska