New York Times vybral Dubrovník jako letošní tip na dovolenou


ubytování Chorvatsko

„The New York Times“ nedávno na své internetové stránce v rubrice „Travel“ i v tištěném vydání uveřejnil seznam 45i světových destinací, které by turisté měli v letošním roce navštívit. Na 36. místo se dostal Dubrovník, který je charakterizován jako „St. Tropez Balkánu”, protože nabízí tentýž poměr klasické a moderní turistické nabídky jako oblíbené francouzské letovisko.

Opatija

Článek přináší údaj, že Dubrovník za posledních pět let dosáhl dobrých výsledků v oblasti cestovním ruchu, zvláště díky západním trhům. Počet návštěvníků Dubrovníku každým rokem vzroste asi o deset procent. Zdůrazňuje se, že je Dubrovník často nazýván „drahokamemJadranu“. Následuje popis jeho ulic z bílého kamene, romantických fontán a malebných písčitých pláží. Nedávno bylo rozšířeno dubrovnické letiště, čímž je umožněna rychlejší a pohodlnější přeprava do města. Byla zrekonstruována lanovka na horu Srđ, odkud je krásný výhled na Dubrovník. Z dubrovnických hotelů jsou v textu zmíněny „Pucić Palace”, „Excelsior” a „Villa Dubrovnik”, ale také o restaurace nabízející inovativní kuchyni – „Gil’s”, “Panorama” a “Lucin kantun”.

Na prvních třech místech v seznamu doporučených destinací „NYT” se nachází Panama, Helsinky a Myanmar. Na seznamu jsou většinou evropské destinace (turistům je doporučeno celkem šestnáct míst v Evropě). Kromě Dubrovníku a Helsinek jsou uvedeny: Londýn, Moskva, Glasgow, Florencie, Birmingham, Vídeň, Ukrajina, Crans-Montana ve Švýcarsku, Montepellier ve Francii, Lodž v Polsku, Dalarna ve Švédsku, Portovenere v Itálii, Algarve v Portugalsku a Wales.
Ze světových destinací se turistům doporučují: Tokio, Tanzánie, čilská Patagonie, tibetská Lhasa, Havana na Kubě, Puebla v Mexiku, San Diego v USA, Halong Bay ve Vietnamu, Kerala v Indii, Paraty v Brazílii, Koh Rong v Kambodži, Dachla v Maroku, Maledivy, Melaka v Malajsii, Antarktida, Uganda, Jordánsko, Jižní Korea a další.

Zdroj: Turistické sdružení Dubrovnicko-neretvanské župy
www.visitdubrovnik.hr

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Jaké cestovní doklady byste si měli vzít s sebou do Chorvatska
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2012, Kategorie : Chorvatsko