Novi Vinodolski obohatí svou nabídku


ubytování Chorvatsko

Novi Vinodolski, známé letovisko v oblasti Kvarner, uvítá letošní turistickou sezónu další atraktivní turistickou nabídkou. V plánu je úprava ostrůvku Sv Marin, který je pouhých dvacet metrů vzdálen od pláže města Novi Vinodolski. Ostrůvek Sv. Marin je díky svému atraktivnímu vzhledu častým motivem fotografií v turistických propagačních materiálech. Na ostrůvku doposud nebyla bohatá nabídka aktivit pro turisty. Posloužil jim ke koupání, opalování a také jako motiv pro snímání romantických fotografií z dovolené. Projekt «Osm větrů ostrůvku Sv. Marin» («Osam vjetrova otočića Svetog Marina») počítá s rekonstrukcí gotického kostelíčku, zasvěcenému svatému Marinovi, po němž byl ostrůvek pojmenován. Budou opraveny i polorozbořené rybářské koliby. V plánu je rovněž úprava přístupové stezky a promenády, venkovního jeviště pro různé pořady, instalace dvou kotvišť pro menší čluny a osmi laviček, které budou umístěny ve směru osmi větrů.

Město Novi Vinodolski vyrostlo kolem staré tvrze Novigrad, jež patřila šlechtického rodu Frankopanů. Díky trvale zelenému rostlinstvu a mírnému středomořskému podnebí, čistému moři a vzduchu, se Novi Vinodolski stal roku 1878 turistickým pionýrem přímořského kraje, hned po Opatiji.
Novi Vinodolski
Fyzionomii města charakterizuje přímořská architektura bílých průčelí a červených střech, jež se v historickém středu města zdvihají od úrovně mořské hladiny až do kostela a věže na kopci.

Duši města představují pozůstatky kulturního dědictví: hradby římské pevnosti «Lopsica», trosky pavlínského kláštera, frankopanská tvrz s věží, Stoliční kostel (Stolna crkva), kostelík sv. Trojice (sv. Trojstva) a již zmíněný kostelík sv. Marina na stejnojmenném ostrůvku, Regionální muzeum a galerie, staré městské jádro, stejně jako autentický folklór tohoto města.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Na ostrově Mali Lošinj je velký zábavní park pro děti
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2011, Kategorie : Chorvatsko