Nový přístavní terminál ve Rijece


ubytování Chorvatsko

V Rijece byl otevřen nový přístavní terminál pro osobní námořní přepravu (Pomorsko-putnički terminal), který se řadí k nejmodernějším a nejkrásnějším v Evropě. Investice v hodnotě 95 milionů eur financovaná úvěrem od Světové banky je součástí velkého projektu Rijeka Gateway, jehož cílem je modernizace rijeckého přístavu a přístavních objektů.

Nově otevřený terminál poskytuje na vysoké úrovni všechny služby spojené z osobní námořní plavbou. Cestující tu najdou prodejní a informační kancelář společnosti Jadrolinija, úschovu zavazadel, čekárnu, kavárnu, rychlé občerstvení a další služby, v prvním patře pak lounge-club a steak-restaurant.

Komplex terminálu se nachází na začátku dva kilometry dlouhého vlnolamu, místními nazývaného Molo longo. V létě na něm byla otevřena promenádní cesta, která si za krátkou dobu získala velkou popularitu. Otevírají se z ní nádherné pohledy na město a jeho přístav.

Architektonicky zajímavá prosklená třípatrová budova disponuje celkově 2000 m2 plochy. Ve věži umístěné v jeho nejvyšší části je umístěno Přístavní kontrolní středisko (Lučki kontrolni centar), které nejmodernějšími prostředky řídí a kontroluje námořní provoz v celém Rijeckém zálivu.

Další investicí v rijeckém přístavu bude výstavba dalšího přístavního mola z vnější strany vlnolamu, kde budou moci přistávat středně velké výletní lodě.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Data a volání v Chorvatsku s místní SIM kartou

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Pro 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska