Oba tubusy tunelů Mala Kapela a Sveti Rok jsou v provozu


ubytování Chorvatsko

Oba tubusy tunelů Mala Kapela a Sveti Rok jsou v provozu
1.6.2009

V sobotu 30. května 2009 byl za přítomnosti ministra moře, dopravy a infrastruktury Božidara Kalmety zahájen provoz v obou tubusech tunelů Mala Kapela a Sveti Rok. Slavnost při příležitosti otevření se konala u odpočívadla Marune před jižním portálem tunelu Sveti Rok, kde se sešli představitelé státní správy, župních a lokálních orgánů, stavebních firem, projektantů a další činitelé.

Ministr Kalmeta zdůraznil, že otevření plného profilu těchto dvou tunelů by mělo umožnit větší bezpečnost provozu, lepší propustnost a zvýšení příjmů z dálničních poplatků, protože již nebude třeba v letních měsících přesměrovávat provoz na alternativní cesty. Také by měly skončit kilometrové kolony, které se u tunelů v hlavní sezóně tvořily.

Do výstavby druhých tubusů obou tunelů, které jsou nejdelší nejen na dálnici A1 Záhřeb – Split – Dubrovník, ale i v celém Chorvatsku, bylo investováno 787,5 milionu kun, přičemž celková investice do těchto tunelů je vyčíslena na 2,3 miliardy kun.

Za posledních šest let bylo v Chorvatsku postaveno 510 km dálnic. Na dálnici A1 je v současné době v provozu 399 km ze Záhřebu do Ravče.

Informace:
Ministerstvo moře, dopravy a infrastruktury (Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture): www.mmpi.hr
Chorvatské dálnice (Hrvatske autoceste): www.hac.hr

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Krize v Chorvatsku

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Čvn 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska