Omišská riviéra – splnění snu o letní dovolené


ubytování Chorvatsko

Omišská riviéra je považovaná za jednu z nejkrásnějších přímořských oblastí v Chorvatsku. Najdete zde křišťálově čisté moře a úžasnou přírodu. Oblast okolo Omiše se pyšní členitým pobřežím, je zde mnoho zátok i ostrovů různých velikostí. Je proto velmi snadné najít si tady tu svou zátoku s romantickou pláží plnou oblázků nebo jemného písku. Pobřeží Omišské riviéry je dlouhé více než 30 kilometrů a tak dlouhé písčité pláže, jako jsou právě tady, v Chorvatsku zase tak moc často neuvidíte.

Kromě plážových radovánek si můžete udělat příjemnou procházku do olivových hájů nebo do přilehlých vinic a obdivovat krásnou přírodu a výhledy. Sportovci si mohou užít míčové hry ve všech letoviscích, vodní lyžování, windsurfing nebo potápění.

V celé Omišské riviéře najdete bohatou nabídku restaurací, které nabízí vynikající středomořskou kuchyni plnou ryb a mořských plodů. Kromě toho můžete ochutnat typická jídla jako je pljeskavica, pršut nebo čevapi.

Omiš_Mala Luka

Zátoka Malá Luka

3 km od města Omiš leží zátoka Malá Luka, která je úžasným místem na strávení letní dovolené. Kouzelnou místní scenérii tvoří borové lesy, azurově modré moře, oblázkové pláže a fotogenické pohoří. Najdete zde klid a je to skvělé místo také pro rodiny s dětmi. Přitom to odsud není daleko do živého města Omiš, které nabízí mnoho restaurací, kaváren, obchodů a zábavu přes den i večer.

Pirátské město Omiš

Město s 6 000 obyvateli se rozkládá po obou březích řeky Cetiny, která se zde vlévá do moře. Právě v ústí řeky Cetiny se kdysi dávno schovávali piráti, odkud přepadávali obchodní lodě plující po Jadranu. A byli to právě piráti, kteří město Omiš založili. Najdete zde 2 starodávné pirátské pevnosti ze 13. století – Mirabela a Fortika. Nenechte si ujít zdejší kulturní akci Pirátské večery. Dozvíte se zajímavé informace ohledně pirátské minulosti města.

ČTĚTĚ:   6 inspirací pro aktivní dovolenou v Chorvatsku s celou rodinou

Omiš

Staré centrum v Omiši

Střed města tvoří staré kamenné centrum s úzkými malebnými uličkami, vyhlídkovou věží a malým kostelem. Nedaleko centra leží přístav, který představuje kotviště pro výletní lodě. Co takhle navštívit slunečný ostrov Hvar nebo jedinečný Brač?

Omišské pláže

Pláže v Omiši jsou většinou písečné a jelikož jsou pozvolna klesající, představují mimořádně vhodná místa pro rodiny s dětmi nebo starší návštěvníky. Pláže jsou dobře vybaveny k provozování různých aktivit. Můžete si tu zahrát volejbal, tenis nebo stolní tenis, pro děti jsou tu umístěné různé atrakce, jako jsou například oblíbené trampolíny.

Omiš

Zábava na skalách, ve vodě i na zemi

Město leží mezi strmými skálami, které slouží místním i návštěvníkům k provozování volného lezectví a na řece Cetině si můžete vyzkoušet rafting. Další sport, kterému se tu můžete oddávat, nebo se ho učit, je stále oblíbenější windsurfing. Rozhodně zde nechybí hřiště na plážový volejbal a mnoho možností pro cyklisty.

Staniči: kultura i živé pláže

Staniči je letovisko na Omišské riviéře, které je velmi oblíbenou destinací nejen pro milovníky hudby. V hotelu Saggita se pravidelně konají různé hudební představení místních i zahraničních hudebníků, což sem láká ty, kteří mají rádi tento druh zábavy a kulturu obecně. V okolí Staniči se nachází i několik příjemných pláží. Navštívit však můžete také městskou pláž, kde najdete půjčovnu šlapadel, vodních skútrů nebo lodí. Osvěžte se v plážových barech nebo si zajděte do nedaleké kavárny či restaurace.

Mimice: na pomezí Makarské a Omišské riviéry

V místě, kde se setkává Omišská a Makarská riviéra, leží městečko Mimice, které svou podobou připomíná spíše rybářskou vesnici. Přesto svým návštěvníkům nabízí historii i krásnou přírodu. Najdete zde 2 městské pláže, na kterých leží bílý písek.

Omišská riviéra

Duče

V těsné blízkosti Omiše najdete městečko Duče, které je proslavené 7 kilometrovou písečnou pláží, jež se pozvolna svažuje do moře, tudíž je vhodná pro všechny věkové kategorie.

ČTĚTĚ:   Letovisko Mala Duba – oáza klidu ve stínu spanilých borovic

Kousek do Splitu a Salony

Pokud vám městečka a zátoky Omišské riviéry nebudou stačit, vydejte se na několik zajímavých výletů. Pouhou půl hodinu jízdy odtud leží historické město Split s ohromujícím Diokleciánovým palácem a městečko Salona s historickými vykopávkami.

Denní výlet na ostrovy

Lodí se můžete nechat vyvézt na některý z blízkých ostrovů jako je Hvar, Brač nebo Vis. Ráno vyplujete z Omiše na vybraný ostrov, který vaše loď obepluje, abyste si ho mohli prohlédnout celý. Poté vám budou představena ta nejzajímavější místa na ostrově a po obědě si budete moci už jen užívat slunce a pláže. Večer se loď vrací zpět do Omiše.

 

levné apartmány Omiš
Ubytování v Omiši

Omišská riviéra – splnění snu o letní dovolené
5 (100%) 7 hlas[ů]

16 Responses to Omišská riviéra – splnění snu o letní dovolené

 1. Michal Děrda

  Můžu jen doporučit

 2. Petr Tvrdy

  Tak to určitě

 3. Šárka Novotná

  Úchvatné místo,byli jsme 2x a jela bych tam klidně zas.

 4. Silvia Pacesova

  boli sme v omisi 4 krat krasne mesto

 5. Lucie Birdášová

  Srdcova záležitost

 6. Alena Kasandová-Lvovská

  Nejhorší dovolená. Davy lidí. Kolony aut. Malá promenáda, kde se večer nedá udělat krok. Omiš už nikdy.

 7. Naďa Salačová

  Krasna Omisska Riviera-Lokva Rogoznica-skele,starostlive lidicky,doporucuji;-))

 8. Marcela Vítů

  Omiš je nádherný

 9. Libor Horký

  5x za sebou jsem tam byl a letos budu zase.

 10. Mihajlo Cibulajević

  s těmi auto je to tam fakt humus, tj 🙁 ale bohužel to tak je asi už všude krom ostrovů. Navíc cestou tam jsme uvázli v koloně a jeli jsme krokem blbých 30km ze Splitu do Omiše asi 2 hodiny, no ještěže jsem to prospal. Asi jste si špatně vybrala hotel, protože jinak mimo centrum a silnice to bylo v klidu. Ale je fakt, že mě hodně sraly některé české rodinky, které dělaly kravál a slyšely každé moje slovo. Chvílema jsem si proto připadal jako nějaký pacient v české komunitě / koloně. Ale do Chorvatska se stejnak jezdí hlavně kvůli plážičkám, vodě a možnosti zalézt do stínečku pod borovičky 🙂

 11. Alena Kasandová-Lvovská

  To máte pravdu. Taky jsme stáli v kolonách. Naštěstí jsme bydleli v Nemiře. Tam byl klid.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2017, Kategorie : Chorvatsko