Omišská riviéra – splnění snu o letní dovolené


ubytování Chorvatsko

Omišská riviéra je považovaná za jednu z nejkrásnějších přímořských oblastí v Chorvatsku. Najdete zde křišťálově čisté moře a úžasnou přírodu. Oblast okolo Omiše se pyšní členitým pobřežím, je zde mnoho zátok i ostrovů různých velikostí. Je proto velmi snadné najíst si tady tu svou zátoku s romantickou pláží plnou oblázků nebo jemného písku. Pobřeží Omišské riviéry je dlouhé více než 30 kilometrů a tak dlouhé písčité pláže, jako jsou právě tady, v Chorvatsku zase tak moc často neuvidíte.

Kromě plážových radovánek si můžete udělat příjemnou procházku do olivových hájů nebo do přilehlých vinic a obdivovat krásnou přírodu a výhledy. Sportovci si mohou užít míčové hry ve všech letoviscích, vodní lyžování windsurfing nebo potápění.

V celé Omišské riviéře najdete bohatou nabídku restaurací, které nabízí vynikající středomořskou kuchyni plnou ryb a mořských plodů. Kromě toho můžete ochutnat typická jídla jako je pljeskavica, pršut nebo čevapi.

Omiš_Mala Luka

Zátoka Malá Luka

3 km od města Omiš leží zátoka Malá Luka, která je úžasným místem na strávení letní dovolené. Kouzelnou místní scenérii tvoří borové lesy, azurově modré moře, oblázkové pláže a fotogenické pohoří. Najdete zde klid a je to skvělé místo také pro rodiny s dětmi. Přitom to odsud není daleko do živého města Omiš, které nabízí mnoho restaurací, kaváren, obchodů a zábavu přes den i večer.

Pirátské město Omiš

Město s 6 000 obyvateli se rozkládá po obou březích řeky Cetiny, která se zde vlévá do moře. Právě v ústí řeky Cetiny se kdysi dávno schovávali piráti, odkud přepadávali obchodní lodě plující po Jadranu. A byli to právě piráti, kteří město Omiš založili. Najdete zde 2 starodávné pirátské pevnosti ze 13. století – Mirabela a Fortika. Nenechte si ujít zdejší kulturní akci Pirátské večery. Dozvíte se zajímavé informace ohledně pirátské minulosti města.

Omiš

Staré centrum v Omiši

Střed města tvoří staré kamenné centrum s úzkými malebnými uličkami, vyhlídkovou věží a malým kostelem. Nedaleko centra leží přístav, který představuje kotviště pro výletní lodě. Co takhle navštívit slunečný ostrov Hvar nebo jedinečný Brač?

Omišské pláže

Pláže v Omiši jsou písečné a jelikož jsou pozvolna klesající jsou mimořádně vhodné pro rodiny s dětmi nebo starší návštěvníky. Pláže jsou vybaveny pro provozování různých aktivit. Můžete si tu zahrát volejbal, tenis nebo stolní tenis, pro děti jsou tu umístěné různé atrakce, jako jsou například oblíbené trampolíny.

Omiš

Zábava na skalách, ve vodě i na zemi

Město leží mezi strmými skálami, které slouží místním i návštěvníkům k provozování volného lezectví a na řece Centině si můžete vyzkoušet rafting. Další sport, kterému se tu můžete oddávat, nebo se ho učit, je stále oblíbenější windsurfing. Rozhodně zde nechybí hřiště na plážový volejbal a mnoho možností pro cykloturistiku.

Staniči: kultura i živé pláže

Staniči je letovisko na Omišské riviéře, které je velmi oblíbenou destinací nejen pro milovníky hudby. V hotelu Saggita se pravidelně konají různé hudební představení místních i zahraničních hudebníků, což sem láká ty, kteří mají rádi tento druh zábavy a kulturu obecně. V okolí Staniči se nachází i několik příjemných pláží. Navštívit však můžete také městskou pláž, kde najdete půjčovnu šlapadel, vodních skútrů nebo lodí. Osvěžit se můžete v plážových barech nebo si zajít do nedaleké kavárny či restaurace.

Mimice: na pomezí Makarské a Omišské riviéry

V místě, kde se setkává Omišská a Makarská riviéra leží městečko Mimice, které svou podobou připomíná spíše rybářskou vesnici. Přesto svým návštěvníkům nabízí historii i krásnou přírodu. Najdete zde 2 městské pláže, na kterých leží bílý písek.

Omišská riviéra

Duče

V těsné blízkosti Omiše najdete městečko Duče, které je proslavené 7 kilometrovou písečnou pláží, která se pozvolně svažuje do moře, tudíž je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Kousek do Splitu a Salony

Pokud vám městečka a zátoky Omišské riviéry nebudou stačit, můžete se vydat na několik zajímavých výletů. Pouhou půl hodinu jízdy odtud leží historické město Split s ohromujícím Diokleciánovým palácem a městečko Salona s historickými vykopávkami.

Denní výlet na ostrovy

Lodí se můžete nechat vyvézt na některý z blízkých ostrovů jako je Hvar, Brač nebo Vis. Ráno vyplujete z Omiše na vybraný ostrov, který vaše loď obepluje, abyste si ho mohli prohlédnout celý. Poté vám budou představena ta nejzajímavější místa na ostrově. Po obědě si budete moci už jen užívat slunce a pláže. Večer se loď vrací zpět do Omiše.


levné apartmány Omiš
Ubytování v Omiši

Omišská riviéra – splnění snu o letní dovolené
5 (100%) 5 hlas[ů]
Klikněte a vyberte službu přes kterou vložíte komentář

16 komentářů k “Omišská riviéra – splnění snu o letní dovolené”

 1. Michal Děrda Michal Děrda napsal:

  Můžu jen doporučit

 2. Petr Tvrdy Petr Tvrdy napsal:

  Tak to určitě

 3. Úchvatné místo,byli jsme 2x a jela bych tam klidně zas.

 4. Silvia Pacesova Silvia Pacesova napsal:

  boli sme v omisi 4 krat krasne mesto

 5. Srdcova záležitost

 6. Nejhorší dovolená. Davy lidí. Kolony aut. Malá promenáda, kde se večer nedá udělat krok. Omiš už nikdy.

 7. Krasna Omisska Riviera-Lokva Rogoznica-skele,starostlive lidicky,doporucuji;-))

 8. Marcela Vítů Marcela Vítů napsal:

  Omiš je nádherný

 9. Asi tak nějak

 10. Libor Horký Libor Horký napsal:

  5x za sebou jsem tam byl a letos budu zase.

 11. s těmi auto je to tam fakt humus, tj 🙁 ale bohužel to tak je asi už všude krom ostrovů. Navíc cestou tam jsme uvázli v koloně a jeli jsme krokem blbých 30km ze Splitu do Omiše asi 2 hodiny, no ještěže jsem to prospal. Asi jste si špatně vybrala hotel, protože jinak mimo centrum a silnice to bylo v klidu. Ale je fakt, že mě hodně sraly některé české rodinky, které dělaly kravál a slyšely každé moje slovo. Chvílema jsem si proto připadal jako nějaký pacient v české komunitě / koloně. Ale do Chorvatska se stejnak jezdí hlavně kvůli plážičkám, vodě a možnosti zalézt do stínečku pod borovičky 🙂

 12. To máte pravdu. Taky jsme stáli v kolonách. Naštěstí jsme bydleli v Nemiře. Tam byl klid.

Napsat komentář


publikováno: Úno 2017, Kategorie : Chorvatsko