ostrov Mali Lošinj Chorvatsko


ubytování Chorvatsko

Lošinj letos oslaví sto dvacet pět let zdravotní turistiky. Tento jedinečný ostrov se může pochlubit zachovaným přírodním prostředím, v němž blahodárně působí na člověka čistota moře a vzduchu, mírné podnebí, rostlinstvo, aromatické vůně s uvolněním a odpočinkem. Turisté se po zdejším pobytu cítí zdravější a šťastnější.

Na Lošinjském soustroví (Mali Lošinj a Veli Lošinj) se již od dob Rakousko-Uherska rozvíjela nabídka zdravotní turistiky. Veli a Mali Lošinj byly již v roce 1892 označeny za klimatické lázně a ozdravovny díky bohatství zeleně, kvalitnímu vzduchu a mořskému aerosolu.  Zdravotní turistika na tom ostrově, který leží sto dvacet pět kilometrů od města Rijeka v Přímořsko-horské župě (Primorsko-goranska županija), se zakládá na mimořádných klimatických a přírodních podmínkách, kterými se Lošinj v mnohém liší od ostatních kvarnerských a jadranských destinací. Ostrov Lošinj se nachází v subtropicko-mediteránní oblasti a je porostlý hustou vegetací vhodnou k léčení kožních nemocí a dýchacích orgánů.
Lošinj Chorvatsko
Vysoká kvalita vzduchu, mírné mediteránní podnebí se subtropickými vlivy, více než tisíc dvě stě druhů rostlin, z nichž dokonce dvě stě třicet druhů patří k léčivým bylinám, četné menší i větší ostrovy, čisté moře s mnoha živočichy a rostlinami, jsou jen některé z přírodních činitelů, které byly určující pro zahájení provozu v klimatických lázních na Lošinji.

Vědci našli v moři kolem ostrova Lošinje dvě stě šedesát dva druhy bentonických chaluh, z nichž větší počet může blahodárně působit na lidské zdraví díky svému složení i různým způsobům přípravy.
Podle bioklimatologické analýzy je v posledních třiceti letech na Lošinji více než 2600 slunných hodin ročně, tedy v průměru asi sedm hodin denně, což ho řadí mezi nejslunnější místa v Chorvatsku. Jsou tam jen mírné denní oscilace, což přispívá ke snížení stresu. Lošinj je ideální destinace, která skýtá požitek z aromaterapie v přírodě, sestávající se z dokonalé kombinace aerosolů z moře a vůně eterických rostlin ostrova.

ČTĚTĚ:   Seget Vranjica u Trogiru
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2010, Kategorie : Chorvatsko