Ožívá turistická destinace Orašac na Dubrovnické riviéře a jeho Dubrovnické zahrady slunce


ubytování Chorvatsko

Ožívá turistická destinace Orašac na Dubrovnické riviéře a jeho Dubrovnické zahrady slunce
23.7.2009

Začátkem července letošního roku otevřel v letovisku Orašac (10 km severovýchodně od Dubrovníku) své brány luxusní hotelový komplex Radisson Blu Resort and Spa Dubrovnik Riviera, který se nachází na místě někdejšího hotelového zařízení Dubrovnické zahrady slunce (Dubrovački vrtovi sunca), devastovaného za války v 90. letech minulého století.

Nový hotelový komplex je kombinací moderní architektury, krásy a funkčnosti. Jeho nabídka ubytovacích a doprovodných služeb uspokojí ve všech směrech i ty nejnáročnější zákazníky. Zahrnuje 201 elegantně zařízených pokojů s vlastními terasami a 207 komfortních, bohatě vybavených rezidenčních apartmánů různých velikostí.

Tři hotelové restaurace s názvy „Origano“, „Tartufo“ a „Maraska“ nabízejí jak mezinárodní, tak i místní kuchyni a její speciality. Hostům je vždy k dispozici i možnost podávání pokrmů pod širým nebem. O občerstvení se v celém komplexu se starají četné coctail-bary a café-bary. V nočním klubu resortu nechybí návštěvníkům kromě hudby a tanečního parketu ani atraktivní umělecký program.

Relaxační centrum Radisson Blu Resortu tvoří rekreační zóna s atraktivním spa and wellness-centrem, zaujímající plochu 3,5 tisíce m2. Nabízí produkty a zkrášlující programy Anne Semonin Spa, dále tři exkluzivní terapie, které Anne Semonin vytvořila speciálně pro tento hotel: talasoterapii s termálním kamenem, terapii 100 % aktivním ledem a peeling černým pískem.

Těm, kdo dávají přednost pohybu a sportu, je určen sportovní areál na 7 tisících m2 a malý jachtařský přístav. Kdo chce jen relaxovat a užívat si sluníčka, má k dispozici pláž dlouhou 1,5 km s terasami na slunění.

Objekt je dále vybaven i moderními multifunkčními kongresovými sály, dětským klubem, kde si mohou pod dozorem hrát děti od 6 měsíců do 16 let, i originální tržnicí s pekárnou, rybárnou, masnou, vinotékou a cukrárnou. V jejích krámcích si mohou hosté koupit či dokonce sami připravit čerstvé produkty, např. čerstvý chléb, specialitu z masa nebo ryb, nějaký moučník, případně si vybrat ve vinotéce víno podle své chuti.

ČTĚTĚ:   Sport a zábava v Chorvatsku

Celému rekreačnímu komplexu tvoří nezapomenutelnou kulisu modrý Jadran a nedaleké Elafitské ostrovy – Lopud, Koločep a Šipan. V rámci služeb hotel zajišťuje i výlety do okolí, mj. na některý ze zmíněných ostrovů, do nedaleké obce Trsteno s jeho proslulým arboretem a samozřejmě i do blízkého Dubrovníka, který se honosí přídomkem „perla Jadranu“.

Informace:
Turistické sdružení města Dubrovníku (Turistička zajednica grada Dubrovnika): www.tzdubrovnik.hr
Turistické sdružení Dubrovnicko-neretvanské župy (Turistička zajednica Dubrovačko-neretvanske županije): www.visitdubrovnik.hr

Ohodnoťte

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Čvc 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska