Plitvice – Plitvická jezera mezi deseti nejhezčími na světě


ubytování Chorvatsko

Plitvická jezera se ocitla na žebříčku deseti nejhezčích jezer na světě podle hodnocení časopisu Budget Travel, který se domnívá, že by 16 modrozelených Plitvických jezer, spojených stovkami vodopádů, lemovaných hustým rostlinstvem, mohlo posloužit jako místo natáčení dalšího pokračování hollywoodského hitu Jurský park.

Časopis Budget doporučuje Plitvická jezera dobrodruhům, ale i turistům, kteří si chtějí užít nádherné a nevšední krajiny. Nejlepší je začít prohlídku u jednoho z dolních jezer a pak se vydat nahoru s tím, že je třeba navštívit nejvyšší vodopád v regionu, 78 metrů vysoký Veliki slap, který bere dech. Kromě vodních útvarů mohou návštěvníci parku někdy spatřit i některé z divokých zvířat, kterých je ve zdejším kraji spousta.

Kromě Plitvických jezer se na seznamu objevilo i americké jezero Crater Lake, kanadské Peyto, jezero Atitlan v Guatemale, Loch Lomond ve Skotsku, Garda v Itálii, Annecy ve Francii, jezero Nakuru v Keňi, Matheson na Novém Zélandu a jezero Bled v sousedním Slovinsku.

Areál Plitvických jezer se skládá z 16 jezer, oddělených travertinovými bariérami a představuje osobitý geologický a hydrogeologický krasový jev. V roce 1949 se stal Národním parkem a od roku 1979 se nachází na seznamu světových přírodních a kulturních památek UNESCO.Plitvice

Podle pověsti vznikla Plitvická jezera po období velkého sucha, když lidé zvířata a rostliny toužili po kapce vody. Tehdy se v údolí objevila Černá královna, která se smilovala nad lidem, vyčerpanou půdou a poslala déšť; pršelo tak dlouho, až vodní hladina vystoupila tak vysoko, že vznikla dnes světoznámá jezera.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Recenze: Hotel Kristina - Pohodovy hotel

One Response to Plitvice – Plitvická jezera mezi deseti nejhezčími na světě

  1. Plitvice se musí vidět,podle obrázků to vypadá až neuvěřitelně kýčovitě,ale je to fakt tak nádherné-bobmba pro oči i duši…

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko, Magazín