Poreč – pětihvězdičkový hotel v Poreči


ubytování Chorvatsko

V turistické osadě Zelena laguna Poreč by měla být brzy zahájena výstavba exkluzivního pětihvězdičkového hotelu Zlatni prsten s 84 lůžky. Hotel vyroste na pozemku o rozloze 10 tisíc čtverečních metrů v oblasti Funtana na samotné hranici městečka Poreč. Bude to první zdejší pětihvězdičkový hotel. Investoři jsou z Estonska a Ruska. Hotel bude mít sklep, přízemí a nejvíce tři patra.

Istrijské město Poreč má mnoho kulturně-historických památek. Základy drahocenného jádra města, které se nachází na malém poloostrově, pocházejí z římského období, z něhož se do dneška zachoval pravidelný půdorys městských ulic.

Jednou z necennějších památek města Poreč je Eufraziova bazilika (Eufrazijeva bazilika), která byl vystavěna v 6. století. Mimořádná hodnota baziliky byla potvrzena v roce 1997 jejím zařazením do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Uvnitř někdejších hradeb u nejstaršího náměstí Trg Marafor jsou pečlivě uchovány trosky antických chrámů.
Poreč
Celé jádro starého města je živou kulturní památkou. Fasády četných městských paláců nesou stopy jednotlivých dějinných údobí a architektonických slohů.

Kromě bohatého historického dědictví a kulturních památek nabízí Poreč svým hostům i mnoho příležitostí k prožití aktivní dovolené: potápění, vodními lyžování, rybolovu, jachtingu, cyklistice, golfu, lovu a cartingu. Je zde i adrenalinový park pro milovníky extrémních sportů.

Ve středu města se nachází objekt s 24 akvárii, kde se návštěvníci seznámí s podmořským světem Jadranského moře a prohlédnou si 70 různých exemplářů ryb, raků a jiných obyvatel mořských hlubin.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Jak si vede Chorvatsko po přijetí eura
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2011, Kategorie : Chorvatsko