Pozvánka na Špancirfest do Varaždína


ubytování Chorvatsko

Pozvánka na Špancirfest do Varaždína
18.8.2009

Špancirfest je kulturně-turistická akce, která prezentuje kulturu procházek, promenád a městské turistiky. Letos se bude konat již po jedenácté od 21. do 30. srpna v historickém městě Varaždíně, severovýchodně od hlavního města Záhřebu. Jeho letošním heslem je „Festival dobrých emocí“.

Barokní prostory starého městského jádra – ulice, náměstí, parky se po dobu slavnosti proměňují v jedinečný festival, v jeviště různých představení a kulturních programů pro dospělé i pro děti. V části z nich ožívá historie města. Celkem bude v průběhu Špancirfestu předvedeno na 160 programů (tj. 264 hodin programu), v nichž bude účinkovat 1600 umělců ze různých zemí, např. z Portugalska, Ruska, Itálie, Francie, Velké Británie, Slovinska, Makedonie, Srbska, Polska, České republiky, Rakouska, Německa či Maďarska.

Organizátor, který je Turistické sdružení města Varaždína, připravil na letošní rok řadu novinek: „Kreativfest“, „Hudební kliniku“ (Glazbena klinika), „Malá loutková divadla“ (Mala lutkarska kazališta) a „Zelené náměstí“ (Zeleni trg). Programy začnou vždy v 10 hodin ráno a potrvají hluboko do noci. Uskuteční se na pěti scénách, v devíti ulicích, na pěti náměstích a letos i na hradbách starého města, které budou dějištěm devíti velkých koncertů. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na 23 pořadů, které jsou speciálně pro ně v programu přichystány. V rámci festivalu pouličních umělců se o zábavu postará třicet performerských skupin z dvanácti zemí.

Na sobotu 22. srpna připravil hlavní sponzor – Vindija, producent mléčných výrobků, tzv. „Mléčnou noc“ (Mliječna noć), slavnost ke svému 50. výročí založení, korunovanou velkým ohňostrojem. V rámci slavnostního programu tu vystoupí oblíbený zpěvák Tony Cetinski. Z dalších známých jmen se představí na Špancirfestu Kiril Džajkovski, Massimo Savić, Plava trava zaborava, Gustafi, Luka Nižetić či Zdenka Kovačiček.

ČTĚTĚ:   Nejkrásnější pláže v Chorvatsku

V řadě stánků a domků po celém městě si návštěvník bude moci prohlédnout případně i koupit výrobky tradičních řemesel a užitého umění ze všech částí Chorvatska. V mnohých dílnách se pak může zúčastnit i zhotovení a výroby těchto předmětů. Nebude chybět ani příprava a prodej lahůdek chorvatské kuchyně.

V loňském roce navštívilo tento varaždínský festival 160 tisíc návštěvníků a letos jich bude jistě ještě víc. Přijeďte i vy na Špancirfest!

Podrobný program letošního Špancirfestu je uveden na stránce: www.spancirfest.com

Ohodnoťte

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Srp 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska