Přírodovědné muzeum v Dubrovníku má konečně své sídlo


ubytování Chorvatsko

Přírodovědné muzeum v Dubrovníku má konečně své sídlo
27.4.2009

V polovině března letošního roku otevřelo brány Přírodovědné muzeum (Prirodoslovni muzej) v Dubrovníku, jehož sbírky měly po celou dobu svého trvání smůlu v tom, že se pro ně stále nemohlo najít trvalé sídlo a za dobu své existence, tj. od konce 19. století se šestkrát stěhovaly. Muzeum se nachází v adaptované budově v Andrićově ulici v dubrovnickém starém městě.

Začátky zdejších odborných přírodovědných aktivit sahají až do roku 1872, kdy tu bylo založeno Vlastivědné muzeum (Dubrovački domorodni muzej). Jedním ze základů jeho sbírek byla soukromá sbírka dubrovnického lékárníka a majitele lodí A. Dropce a sbírka Obchodní a živnostenské komory.

V roce 2003 se začalo s obnovou budovy, určené pro muzeum a vlastní rekonstrukční práce byly ukončeny v roce 2008. Nové muzeum o třech podlažích a podkroví disponuje 850 m2 výstavních ploch. Jejich větší část je využita pro stálý muzejní fundus, ostatní prostory budou rezervovány pro příležitostné výstavy.

Současně se slavnostním zahájením provozu stálých sbírek Přírodovědného muzea byly otevřeny i dvě příležitostné výstavy, a to „Živé jeskynní bohatství dubrovnické oblasti“ a „Dochované přírodní krásy Jaderského moře“.

Informace:
Turistické sdružení města Dubrovníku (Turistička zajednica grada Dubrovnika): www.tzdubrovnik.hr

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Jak vypadá průměrný turista na chorvatském Jadranu

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Dub 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska