Promenáda podél průlivu sv.Ante v Šibeniku


ubytování Chorvatsko

Šibenický průliv sv. Antonína (sv. Ante), je jednou z nejhezčích částí jadranského pobřeží. Je to rovněž jeden z nejnádhernějších mořských vjezdů do města. Toto místo bude zpřístupněno občanům města i jeho turistům. Levá strana průlivu byla totiž několik desítek let vojenským pásmem, které bylo ohraženo a přístup sem byl většině občanů zakázán. Pouze někteří mohli vstoupit do této oblasti u průplavu. Díky projektu Veřejné instituce pro správu chráněných přírodních hodnot Šibenicko-kninské župy bude tento přírodní klenot Šibeniku spojen s městem promenádou, která povede z šibenického sídliště Mandalina podél celého průlivu. Místní obyvatelé a turisté se budou moci pěšky nebo na kolech dostat k benátské tvrzi sv. Mikuláše (sv. Nikole), která je chráněnou památkou nejvyšší kategorie. Promenáda rovněž umožní přístup mořskými průchody a tunely do jeskyně, v níž se nachází středověký kostelíček sv. Antonína (sv. Ante).

Hodnota projektu je 1,4 milionů euro. V jeho rámci se plánuje výstavba promenády, dvou letohrádků, parkoviště, úprava přístaviště u jeskyně sv. Antonína (sv. Ante) a parková úprava celé lokality. Tři čtvrtiny projektu budou financovány z fondů EU. Zbylou část investice zajistí městská správa.

Promenáda podél průlivu od Šibenického mostu až na jeho konec, kde se nachází tvrz sv. Mikuláše (sv. Nikole), bude o něco delší než dva kilometry. Celá lokalita se v roce 1974 stala chráněnou krajinnou oblastí.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   První hotel v Punta Skale otevře v červnu
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska