První hotel v Punta Skale otevře v červnu


ubytování Chorvatsko

První hotel v Punta Skale otevře v červnu
11.5.2009

Patnáct kilometrů severozápadně od Zadaru se na pobřeží rozkládá nevelká obec Petrčane, která je současně jedním z nejoblíbenějších letovisek v této oblasti. Cestovní ruch je tu soustředěn ve dvou hotelových zařízeních. Prvním je hotel Pinija na jeho jižním okraji a druhým je komplex Punta Skala, na severozápadním okraji obce, který však byl po několik let mimo provoz.

Počátek rozvoje Punta Skaly jako turistického střediska se datuje do přelomu 60. a 70. let minulého století, ale do letošní sezóny vstupuje jako v podstatě nové luxusní turistické centrum s novým názvem Falkensteiner Hotels and Residences Punta Skala.

V červnu bude otevřen první zdejší nový hotel – Falkensteiner Family Hotel Diadora (Diadora byl v 10. století název Zadaru). Čtyřhvězdičkový hotel se prezentuje jako hotel pro rodiny s dětmi a jako takový bude nabízet špičkové služby, velmi kvalitní kuchyni, širokou paletu aktivit, sportů a zábavy.

Druhý zdejší hotel Falkensteiner Hotel and Spa Iadera (Iadera případně Jadera byl římský název Zadaru) bude otevřen až příští rok. Bude to současně první pětihvězdičkový hotel v celé Zadarské župě. Hotel bude zaujímat plochu 8000 m2 a jeho skvěle vybavené wellness-centrum bude patřit k nejlepším na Jadranu. Bude v provozu nepřetržitě po celý rok a mimo sezónu bude svými třemi kongresovými sály sloužit kongresové turistice.

Oba tyto hotely budou mít dohromady 1200 lůžek, což výrazně zvýší hotelové kapacitu zadarské riviéry.

Do zahájení letošní sezóny budou nově upraveny i pláže tohoto letoviska tak, aby odpovídaly vysoké úrovni nabízených služeb.

Hotely Iadera a Diadora nebudou však jedinými hotelovými zařízeními v Punta Skale. V komplexu jsou plánovány další nové apartmánové hotely, luxusní vily a různá doprovodná zařízení. Po dokončení všech ubytovacích zařízení bude komplex disponovat přibližně 2500 lůžky. Předběžně se počítá s celkovou investicí 150 milionů eur.

ČTĚTĚ:   Chuť a vůně Dalmácie

Informace:
Turistické sdružení Zadarské župy (Turistička zajednica Zadarske županije): www.zadar.hr
Falkensteiner Hotels & Residences Punta Skala: www.punta-skala.com

Ohodnoťte

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Kvě 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska