Pula ? Bohatý kulturní program i krásné památky


ubytování Chorvatsko

Chcete navštívit oblíbené turistické letovisko, které ukrývá krásné pláže, bohatý kulturní program a několik památek? Město Pula je pro vás to pravé! Pula je přístavní město nacházející se na západě země, konkrétně na jihu Istrijského poloostrova, a zároveň největší město Istrijské župy.

I přesto, že zde žije „pouze“ šedesát tisíc obyvatel, má město své vlastní letiště, přístav i dálnici spojující Pulu s Rijekou.

Po Římanech zde najdete římský amfiteátr

pulaHistorie Puly je poměrně bohatá a kromě Vizigótů, Franků či Benátčanů zde žili také Římané, kteří zde založili kolonii a vystavěli mnoho památek, které jsou dnes hojně navštěvované turisty. Jedná se například o římský amfiteátr (druhý největší a nejvýznamnější), Herkulovu bránu či Vítězný oblouk rodiny Sergiů. Pokud v dějinách o něco poskočíme směrem vpřed, dostáváme se k pádu Rakouska-Uherska, kdy město připadlo Itálii na celé meziválečné období. V roce 1945 však byla Pula přidělena Jugoslávii a většina italsky mluvících obyvatel odešla. I přesto jsou dnes místa, na kterých se italsky můžete domluvit.

Jaká další místa a pamětihodnosti lze v Pule navštívit?

Kromě zmíněného amfiteátru se na jihu městské oblasti rozprostírá turistické centrum Punta Verudela, kde naleznete zchátralou rakousko-uherskou pevnost. V blízkém okolí lze navštívit také Titovu letní vilu či Brijunský národní park.

Bohatý kulturní program lákající turisty

Pula během letní sezony zajišťuje pro své turisty také bohatý kulturní program. Otevřeno má nejen řada diskoték, klubů, restaurací či vinných sklepů, ale pořádají se různé přehlídky, plesy i soutěže, a to přímo v římském divadle. Nechybí ani divadelní představení! Již tradičně se koná Pulský filmový festival, Mezinárodní festival alternativních divadel či festival Istra Etno Jazz, který je věnovaný nejen jazzu, ale i flamencu či salse. A pokud se sem opravdu chystáte, nezapomeňte, že Pula je také místem zajímavé muzejní expozice.

ČTĚTĚ:   Krásné město Trogir

ubytování Pula
Levné apartmány v Pule

Pula ? Bohatý kulturní program i krásné památky
5 (100%) 2 hlas[ů]

One Response to Pula ? Bohatý kulturní program i krásné památky

  1. Richard Horák

    Příští pátek tam vyrážím :-D.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2015, Kategorie : Magazín