Red Bull propaguje chorvatskou cykloturistiku. Tahle místa jsou nejlepší!


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je zemí zaslíbenou nejen pro milovníky krásného moře, ale také pro ty, kteří holdují cykloturistice. Svědčí o tom mimo jiné fakt, že nyní značka Red bull, která bývá sponzorem mnoha sportovních událostí po celém světě, na svých stránkách propaguje a ukazuje ty nejkrásnější cyklistické trasy v Chorvatsku. Pojďte se na ně podívat s námi!

cyklistika v Chorvatsku

O první místo v žebříčku nejkrásnějších chorvatských cyklotras se dělí….

Istrie

Ostrov Brač

Zadarské souostroví

Národní park Krka

…tedy aspoň podle webových stránek značky Redbull.

Na Istrii najdete kvalitní cyklostezky

Na Istrijský poloostrov nás jezdí spousta. A také mnoho z nás alespoň část této oblasti na kole už poznala. Poloostrov Istrie si rozhodně nálepku „nejlepšího místa pro cyklisty“ zaslouží, protože do rozvoje cyklostezek a podporu cykloturistiky vložila hodně úsilí a nemalé investice. Nejzajímavější místa na kola najdete údajně v oblasti letoviska Rabac a Grožnjan.

Do sedla vás zvou i úžasné scenérie ostrova Brač

Přestože Brač znají turisté především díky úchvatné pláži Zlatni Rat, tento ostrov toho nabízí mnohem víc. Jsou to především nádherné scenérie, které mohou obdivovat nejen ti, co si to tu projedou autem, ale hlavně ti, kteří se vydají po místních cyklostezkách na kole. Jízda to bude náročná, ale jistě bude stát na to. V Bolu můžete navštívit nové cyklistické centrum Bluesun, kde vám půjčí perfektní kolo a dají tipy na ty nejlepší výlety pro vás.

Vyzkoušejte Zadar Bike Magic

Také Zadar nelenil a podpořil rozvoj turismu pro cyklisty. Už v roce 2015 tady byl zahájen program rozvoje cyklisticko – turistické destinace s názvem Zadar Bike Magic. Na stejně pojmenované webové stránce najdete nejen síť cyklostezek, ale také zajímavosti o destinacích. Existuje k tomu i aplikace, díky které se tato oblast stala vyhledávaným krajem právě turisty, kteří sem přijíždí se svými koly.

ČTĚTĚ:   Autem na ostrov Krk

Vodopády Krka

Nejkrásnější místa parku NP Krka spojují nové cyklostezky

Národní park Krka v roce 2019 rozšířil síť svých cyklostezek o 14 tras, které spojují ta nejkrásnější místa v parku. Všechny výhody cestování po parku na kole najdete na jednom místě na webové stránce, která se právě na vášnivé cyklisty specializuje.

Cykloturistika frčí po celém světě!

Jedná se o jednu z forem udržitelného cestovního ruchu, která se stále vyvíjí a to téměř ve všech zemích napříč celým světem. Právě v dnešní době se cykloturistika stává velkým trendem a turismus by na něj měl také reagovat, což se v případě Chorvatska děje.

Téměř každý kraj v této zemi pracuje na nějakém programu, který podporuje cyklistiku v daném regionu. Vysněný cíl je ale na mnoha místech bohužel stále ještě daleko. Například ve vnitrozemí stále chybí spousta cyklostezek, které by mohly podpořit turismus tím, že by spojovaly zajímavá místa a neodehrávají se zde takové velkolepé projekty, jako se tomu děje na turisticky navštěvovaném pobřeží.

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2021, Kategorie : Chorvatsko