Romantika na Valentýna? Do Dubrovníku!


ubytování Chorvatsko

«Dubrovník je nové Saint Tropez», tato věta byla nedávno uveřejněna v nejčtenějších italských novinách Corriere della Sera. Turistické středisko na jihu Chorvatska doporučily Dubrovník jako cíl romantického útěku od všedního života u příležitosti dne zamilovaných. Toto doporučení se objevilo v tištěném vydání listu, který má denní náklad přibližně sedm set tisíc výtisků, ale také na internetovém portálu, jenž každý den navštíví více než milion čtenářů. V článku pod názvem: «Valentýnský svátek: 72 hodin lásky» byla doporučena návštěva Říma, letoviska Monsumman v Toskánsku, ale také chorvatského turistického střediska Dubrovník.
Dubrovník, Chorvatsko, staré město, pevnost
«Zaskočte si na druhou stranu Jadranu do města Dubrovníku, čili Ragusy, jak vám libo. Dubrovník, který je považován za nové Saint Tropez, je živým turistickým střediskem. Dokonce i v polovině února je zde příjemné podnebí. V zimě nabídne Dubrovník svým hostům šarm starého města bez turistického ruchu a shonu, jaký zde vládne v průběhu sezóny. Návštěvníky lákají také příjemné uvolňující dvoukilometrové procházky po dlouhých, starobylých městských hradbách», napsal turistický novinář Corrado Ruggeri.

Autor doporučuje hostům, aby si dali kávu na terase Městské kavárny (Gradska kavana), ústřice z městečka Ston nebo jiné speciality v restauraci «Nautika», v níž stoloval i papež Jan Pavel II. Ubytování mají hosté zvolit v hotelu «Excelsior», o němž novinář tvrdí, že je to nejlepší hotel v Chorvatsku. Oblíbil si jej prý i herec Roger Moore, který na filmovém plátně ztělesnil nejznámějšího tajného agenta Jamesa Bonda.

«CNN» nedávno zařadila dubrovnický hotel «Excelsior» na osmé místo na seznamu nejlákavějších destinací pro svátek zamilovaných. «Excelsior» je podle autora textu jediný hotel v této části Evropy, který se na prestižním seznamu «CNN» ocitl: «Richard Burton a Elizabeth Taylor strávili milostné chvíle v apartmánu kultovního hotelu Excelsior v Dubrovníku. V tomto hotelu se bavili králové a královny, princezny i šéfové vlád mnoha států. Nyní se může stát místem, kde zpečetíte svou lásku», tvrdí se ve zprávě CNN, která hotel «Excelsior» nazvala «velkolepým».

ČTĚTĚ:   Slovinci opět blokují vstup Chorvatska do EU

Ve své devadesát osm let dlouhé existenci byl hotel svědkem četných lásek i dějinných událostí, jejichž aktéry se stali mnozí představitelé světové společenské a politické elity.
Autorka textu Tiffany Lam doporučuje prohlídku romantického starobylého centra Dubrovníku, které je zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO, renesančních a barokních kostelů, paláců a fontán, ale také ostrova milenců – Lokrumu.

První místo na seznamu nejromantičtějších míst podle «CNN» získal anglický North Lees Hall, druhé Čínská zeď, třetí «růžové město» Jaipur v Indii. Následuje pohádkový irský hrad Lismore, indický hotel «360° Leti», Maledivy, Shiraz v Iránu. Za dubrovnickým hotelem «Excelsior» se umístil ostrov Otago na Novém Zélandu a exotické město Petra v Jordánsku.

«CNN» a «Corriere della Sera» nejsou jediné sdělovací prostředky, které si všimly atraktivity Dubrovníku. Britský list «Guardian» toto město na jihu Chorvatska v roce 2010 označil za druhou nejlákavější destinaci k návštěvě u příležitosti svátku sv. Valentýna. Dubrovník se umístil na druhém místě z dvaceti vybraných měst světa.

Zdroj: Turistické sdružení Dubrovnicko-neretvanské župy
www.visitdubrovnik.hr

Ubytování v Dubrovníku a okolí

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2012, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko