Rybaření v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Rybaření v Chorvatsku patří mezi jeden z nejoblíbenějších sportů, které se provozují během dovolené zahraničními turisty. Je však pár věcí, na které je potřeba si dát pozor, než vyrazíte s prutem na vodu. Pokuty, které hrozí za tyto prohřešky, jsou dost vysoké na to, aby vám otrávili zbytek vaší dovolené.

Jadran má stále velké bohatství v podobě podmořského života a není se tedy čemu divit, že rybaření v Chorvatsku má silnou základnu. Ať už se rozhodnete lovit ze břehu nebo z člunu na moři, stále potřebujete nutné povolení, které vám předepisuje zákon. V dnešní době je nutné povolení k jakémukoliv rybaření a v dřívějších dobách se povolení promíjelo u lovení ze břehu. Nyní to již neplatí.

Povolení k rekreačnímu rybolovu lze zakoupit téměř všude a není to nic složitého. Zakoupit se dá prostřednictvím místních rybářských poboček, zmocněných agentur či prodejen, které mají povolení na prodej rybářského povolení. Seznam všech výdejních míst, můžete nalézt na stránkách ministerstva www.mps.hr

Ceny za povolení se liší podle toho, na jak dlouho plánujete rybařit. Pokud plánujete strávit rybařením pouze jeden den vaší dovolené, bude vás stát povolení 60 kun. V případě tří dnů se cena zvýší na 150 kun. Na celý týden vás vyjde povolení na 300 kun a za měsíc dáte 700 kun. Vzhledem k zážitkům a možným úlovkům jsou ceny velmi příznivé.big-game-fishing-drifting2

Při koupi rybářského povolení potřebujete mít alespoň jeden platný cestovní doklad. Bohatě si vystačíte s občanským průkazem nebo cestovním pasem. Přestože, jste si zakoupili rybářské povolení, máte stále určitá omezení během rybolovu. Za den nesmíte ulovit více jak 5 kg ryb a jiných mořských živočichů.

Pro lov velkých ryb se vydává speciální povolení a můžete si dovolit chytat takové ryby jako je tuňák obecný či mečoun obecný. Cena speciálního povolení na jeden den stojí 120 kun. Na tři dny si připravte částku 300 kun. Týdenní povolenka vás vyjde na 600 kun a celý jeden měsíc stojí 1500 kun.

ČTĚTĚ:   Zadar s bohatou historií

 

Rybaření v Chorvatsku
4.1 (82%) 10 hlas[ů]

7 Responses to Rybaření v Chorvatsku

 1. Petr Vrána

  proc bych mel davat takove prachy za to ze stejne chytnu velke hovno (Y) ty male rybycky co plavaji u brehu se daj chytnout aj podberakem 😀 stejne to clovek pusti zpet .. na brehu to nema cenu .. kdyz to clovek neji a chyta jen rekreacne … je to nesmysl more nikomu nepatri .. chcou zas jen tahat prachy 😀

 2. Máme rádi CHORVATSKO

  tak všude se platí za rybaření i v ČR…

 3. Petr Vrána

  jo ale v cr se plati sice podle casti a regionu jinak , furt to vyjde levnejc na celej rok v cr nez tyden v CR 😀

 4. Jan Ctvrteckaj

  tu fotku jste tam dali odkud asi z karibiku

 5. tak teď to tady čtu lidi a do Chorv.jedu poprvé. Těšil jsem se že si aspoň zarybařím s dětmi a budou mít k večeru zábavu někde na molu a vidím že kulové… V ČR se za rybaření opravdu platí, ale u moře nikde (kromě Chorv.)Toto jsou důvody, pro které nechápu proč bych tam měl jezdit. Ještě tam nejsem a už si připadám jak chodící peněženka. Asi to raději zrušíme. Taloška, Bulharsko, Španělsko i Polsko kolem Hellu bude lepší než tohle.

 6. věřte nebo ne ale i ve všech ostatních zemích se platí 🙂

 7. Cech chce všetko zadarmo keď vidím ako sa im pasteky kotulaju s kufra von je mi na smiech..

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2014, Kategorie : Magazín