Slavnostní otevření hotelu Valamar Lacroma Resort v Dubrovníku


ubytování Chorvatsko

Slavnostní otevření hotelu Valamar Lacroma Resort v Dubrovníku
15.9.2009

V Dubrovníku byl 31. srpna slavnostně otevřen hotel „Valamar Lacroma Resort“, největší kongresový a spa hotel v tomto městě. O tom, že to byla skutečně mimořádná událost, svědčí i přítomnost předsedkyně chorvatské vlády Jadranky Kosor, předsedy parlamentu Luky Bebiće, ministrů Damira Bajse, Radovana Fuchse a Božidara Biškupiće i představitelů lokálních orgánů.

Nadnárodní skupina Valamar Hotels & Resorts, která je největší turistické uskupení v Chorvatsku, investovala do obnovy a zvýšení kvality svých dubrovnických hotelů 600 milionů kun. Obnova a celková rekonstrukce hotelu Valamar Lacroma Resort, dříve známého pod jménem „Plakir“, si vyžádala investici 300 milionů kun.

Čtyřhvězdičkový hotel „Valamar Lacroma Resort“ o celkové kapacitě 802 lůžek se nachází v zeleni poloostrova Babin kuk, ale přitom nedaleko od dubrovnického starého města. Disponuje 385 moderně vybavenými klimatizovanými pokoji a 16 apartmány, z nichž ten prezidentský má rozlohu téměř 143 m2. I u dvoulůžkových pokojů byl kladen velký důraz, aby byly maximálně prostorné a vzdušné – jejich průměrná velikost je 25 m2.

Jak již bylo řečeno, zaměřuje se Valamar Lacroma Resort výrazně na kongresovou turistiku. Právě vybavení i službám v kongresové turistice byla při projektování hotelu věnována velká pozornost. Hlavní kongresový sál má kapacitu 1000 osob a dalších sedm menších sálů, které jsou určeny pro semináře, malé kongresy, pro společenské akce a jako pomocné prostory při velkých kongresech.

Pýchou Valamar Lacroma Resortu je i wellness-centrum „Ragusa Spa“ o rozloze přes 900 m2, které je vybaveno nejmodernějšími službami v tomto segmentu. Dámy mohou relaxovat v sauně „Afrodita Spa“, která je určena výhradně jim. Samozřejmostí je krytý a otevřený bazén pro dospělé s velkými odpočinkovými plochami i bazén pro děti. Co se týče koupání v moři, mohou hosté využít pláž „Cava“ a pláž hotelu „Valamar Dubrovnik President“, které jsou oblázkové, částečně skalnaté, doplněné kamennou dlažbou. Sportovnímu vyžití slouží tenisové kurty a další sportovní plochy. V sezóně jsou pro děti organizovány animační programy a pro dospělé několikrát týdně hudební večery.

ČTĚTĚ:   Neuvěřitelné Chorvatsko: dalších 10 věcí o Chorvatsku které vás ohromí

Hostům je k dispozici řada gastronomických zařízení – kromě hotelové restaurace „Lacroma Restaurant“ také „Langusto Fine Dining“, „Orsula Lobby Bar“, „Palma Lounge Bar“, „Nocturno Wine & Cocktail Bar“ a „Onofrio Pool Bar“.

Informace:
Turistické sdružení města Dubrovníku (Turistička zajednica grada Dubrovnika): www.tzdubrovnik.hr
Valamar Hotels & Resorts: www.valamar.com

Ohodnoťte

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Zář 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska