Split ve znamení mezinárodních festivalů


ubytování Chorvatsko

Split ve znamení mezinárodních festivalů
11.10.2009

V době od 14. do 17. října letošního roku se budou konat ve Splitu hned tři akce, významné pro cestovní ruch. Tou první je mezinárodní festival turistického filmu a ekologie ITF’CRO 2009, na němž budou promítány filmy s tematikou cestovního ruchu nominované na festivalová ocenění. Festival se letos koná již po dvanácté.

Na tuto akci navazuje Interstas 2009 – Mezinárodní přehlídka cestovního ruchu, filmu a krajiny, na které se budou předvádět filmy ekologického, dokumentárního a vědeckovýzkumného charakteru, vztahující se k chráněnému kulturnímu a náboženskému dědictví.

Třetí akcí je KEA/EFE’CRO 2009, v níž budou již po osmé představena města a místa aspirující na ocenění Zlatý květ Evropy 2010.

Uvedené festivaly se budou konat v Domě chorvatské armády (Dom hrvatske vojske) ve Splitu, a budou je provázet četné doprovodné akce, jako ekologické a výchovné dílny, prezentace turistických programů pro širokou veřejnost aj. V rámci seznamování s kandidáty na Zlatý květ Evropy budou prezentovány programy zaměřené na ochranu biosféry a na uchování autochtónní tvářnosti chorvatských měst a venkova.

První den bude též otevřena výstava turistického designu a fotografie a zájemci se budou moci v jejím rámci zúčastnit všech workshopů a odborných přednášek.

Poslední den bude věnován slavnostnímu vyhlášení oceněných filmů, jednotlivců i organizací, které přispěly k rozvoji cestovního ruch, a vyhlášení chorvatských měst a míst nominovaných na cenu Zlatý květ Evropy.

Informace:
Turistické sdružení města Splitu (Turistička zajednica grada Splita): www.visitsplit.com
Turistické sdružení Splitsko-dalmatské župy (Turistička zajednica Splitsko-dalmatinske županije): www.dalmatia.hr

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   V Chorvatsku zrušen protikuřácký zákon

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Říj 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska