Srovnání asistenčních služeb pojišťoven při cestě do Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Léto se už blíží a tak všichni začínáme přemýšlet, kam letos vyrazíme na dovolenou. Chcete jet k moři, ale tak, aby to nestálo hodně? Láká vás nejvíce Chorvatsko? Vybrali jste dobře! Chorvatsko je velice krásnou zemí se zajímavou historií, krásnými oblázkovými i písečnými plážemi, průzračným mořem a obrovskými horami lákajícími k vysokohorské turistice. Také finančně není nijak náročné. Je ovšem nutné se před odjezdem pojistit, zajistit si havarijní pojištění a zkontrolovat, zda máte asistenční službu bezplatnou i v Chorvatsku, aby se vám následně dovolená mnohokrát neprodražila.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění poskytují téměř všechny české pojišťovny. Částka, kterou se necháte pojistit, je na vás a také na tom, kolik dalších oblastí pojistka obsahuje. Klasické cestovní pojištění je nejvýhodnější pro tříčlennou rodinu u SLAVIA pojišťovny.

asistenční služby pojišťoven v chorvatsku

Toto pojištění obsahuje náhradu finančního plnění až do výše 1,25 milionu korun. Za tento druh pojištění zaplatí tříčlenná rodina 418 korun na 10 dní. Nejdražší, za 4 104 Kč, je potom pojištění AIG G

OLD, které má dobu trvání jeden rok a je u něj náhrada finančního plnění až do výše 15 milionů korun. Ostatní druhy pojištění jsou mezi 500 až 4 000 korunami, podle toho, co všechno pojištění obsahuje. U některých pojišťoven je možno pojis

tit se on-line. Takže nikam nemusíte chodit a z pohodlí vašeho domova vše zařídíte. Výběr pojištění je už pak jen na vás. V této oblasti nemůžete pochybit. Pojištění si také u některých pojišťoven můžete sjednat až den před odjezdem, takže máte dostatek času si promyslet, jaké pojištění zvolíte.

Havarijní pojištění na dovolenou

Jedete do Chorvatska autem a nechcete riskovat, že se dostanete do potíží? Sjednejte si krátkodobé havarijní pojištění. Hodně pojišťoven takový druh pojištění neposkytuje. Jsou však výjimky. Česká pojišťovna nabízí krátkodobé havarijní pojištění na 2 týdny a pojišťovna Triglav ještě o jeden den více. Minimální doba, na kterou je havarijní pojištění vystaveno u pojišťovny AXA, je 1 měsíc, a to jen v případě schválení Generálním ředitelstvím pojišťovny. Toto jednání je velice nepraktické, a proto je lepší si pojištění zařídit u jiných pojišťoven. Další havarijní pojištění, které si můžete sjednat, je na celé 3 měsíce. Můžete si ho tak sjednat třeba i nějakou dobu dopředu. Toto havarijní pojištění získáte u České podnikatelské pojišťovny a Allianz. Pojištění zahrnuje peněžní plnění po automobilové havárii, po živelné pohromě, při odcizení, vandalismus a také běžné asistenční služby.

ČTĚTĚ:   Neuvěřitelné Chorvatsko: dalších 10 věcí o Chorvatsku které vás ohromí

Asistenční služby

Asistenční služby pojišťoven v ChorvatskuAsistenční služby jsou k dispozici po sjednání některých druhů havarijního pojištění a povinného ručení. Pro Chorvatsko platí povinnost mít sjednané povinné ručení. Před odjezdem na dovolenou byste se však měli informovat, zda máte zahraniční služby v ceně svého havarijního pojištění nebo povinného ručení. Pokud si sjednáte Asistenci v případě havárie, budete ji mít již v ceně služby i v zahraničí. Jestliže už máte zařízené povinné ručení s asistenčními službami v případě poruchy, raději se informujte, zda budou tyto služby bezplatné i mimo Českou republiku. Ve většině případů je totiž pomoc v zahraničí za příplatek. V případě větší poruchy tak můžete zaplatit cenu jedné další dovolené. A pokud máte v rámci svého povinného ručení balíček Asistenčních služeb v ČR, služby jsou bezplatné pouze na území republiky. To byste se při případných potížích nejspíš nedoplatili.

Před vaší dovolenou se tedy nezapomeňte pojistit, zařídit si havarijní pojištění a asistenční služby pro hladký průběh celé cesty i následného relaxu u moře. Během dovolené přece nikdo nechceme řešit žádné nepříjemné situace. Proto je důsledná příprava velice důležitá. Vaše dovolená by pak měla být perfektní!

Srovnání asistenčních služeb pojišťoven při cestě do Chorvatska
5 (100%) 1 hlas[ů]

2 Responses to Srovnání asistenčních služeb pojišťoven při cestě do Chorvatska

  1. Po zkušenosti z minulého roku, kdy jsme na dovolené museli řešit úraz syna a poté platit horentní sumy za jeho léčbu v zahraničí, už budu sjednávat úrazová pojištění pokaždé.

  2. Tohle se bohužel stává :/ Pokud zapomenete sjednat pojištění máte šanci na poslední chvíli cestovní pojištění objednat online i v den odjezdu

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2013, Kategorie : Chorvatsko