Údolí řeky Neretvy – Dubrovnický region


ubytování Chorvatsko

Údolí Neretvy, známé také jako údolí mandarinek, každým rokem uvítá čím dál více turistů, kteří chtějí svou dovolenou aktivně využít, což jim umožní vstřícní hostitelé v okolí měst Metković, Opuzen, Komin i ostatních zdejších měst i obcí. V celém kraji kolem řeky Neretvy totiž roste asi 1 300 000 mandarinek, na kterých uzraje až šedesát tisíc tun plodů. Místní obyvatelé přišli na nápad nabídnout turistům účast při česání mandarinek. Brzy se ukázalo, že je to zásah do černého a sběr mandarinek se stal turistickou atrakcí. V turistické nabídce jsou jednodenní, dvoudenní nebo třídenní výlety. Hosté se z nich vracejí obohaceni o dojmy, ale také o C vitaminy, které jsou ideální pro posílení imunity jejich organismu v nadcházejícím zimním období.
Metković
Zkušení zemědělci poskytnou turistům vše potřebné a dají jim návody jak mandarinky trhat. Seznámí své hosty i s dějinami a způsoby pěstování citrusového ovoce. Při pobytu na čerstvém vzduchu s veselou hudbou, která provází turisty při česání, a v kamarádské zábavě, čas rychle uběhne a pytle se rychle naplní nádhernými plody. Na konci dne čeká brigádníky chutná a bohatá večeře v domácké atmosféře zdejších restaurací. V turistické nabídce je i fotosafari – výletní plavba tradičními říčními čluny. Je třeba se zmínit i o další zajímavosti, návštěvě vesnice Vid u města Metković. Zde se nachází Archeologické muzeum Narona, jediné svého druhu v Chorvatsku. Bylo vystavěno přímo na archeologické nalezišti starého římského chrámu.

Město Metković se pyšní bohatou ornitologickou sbírkou. Jsou v ní exempláře ptactva, které žije v deltě Neretvy. V městě Opuzen se můžete vydat na krásnou procházku po městském nábřeží podél řeky Neretvy až na nádherné hlavní náměstí Trg kralja Tomislava, jemuž vévodí kostel sv. Štěpána (sv. Stjepana) z 19. století.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2011, Kategorie : Chorvatsko