Úspěšná turistická sezóna pro apartmány v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Podle posledních statistik uplynulé turistické sezóny roku 2009 největší úspěch zaznamenalo soukromé ubytování v Chorvatsku. Chorvatsko krizový rok 2009 přežilo velmi dobře a bylo hned po Turecku nejúspěšnější destinací.

Statistiky ukazují, že v domech a apartmánech pro dovolenou v Chorvatsku bylo od 15.června do 15.září  o 287 000 více příjezdů (o šest procent více) a celkem 4,76 milionů přenocování (dokonce o 19% více než minulý rok). Apartmány v Chorvatsku se stávají stále více vyhledávané díky dobrému poměru mezi kvalitou a cenou.

Turistické odvětví je stěžejní pro Chorvatskou ekonomiku a tvoří 16% HDP Chorvatska přičemž celé ministervstvo turizmu disponuje pouze s dvěma promile státního rozpočtu. V roce 2010 ministr turizmu obdrží ze státního rozpočtu 226,6 milonů kun (820 mil. Kč) což je o 10 milonů méně než pro rok 2009. K propagaci Chorvatska jako turistické destinace bude v roce 2010 použito 10 milionů EUR a ostatní turistické velmoci jako jsou Itálie a Francie určitě nedovolí třetí rok za sebou pád návštěvnosti v jejich zemích, takže např. Francie investuje dokonce 100 milionů EUR do své propagace.

Chorvatský turistický ruch je tvořen převážně mezinárodními návštěvníky, kteří tvoří 87% ze všech návštěv a zbývajících 13% tvoří domácí turisté.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Chorvatsko pro bezpečnou dovolenou bez emigrantů

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Pro 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska