Útěk na ostrov Brač. Toto místo si zamiluje každý!


ubytování Chorvatsko

Pokud stále přemýšlíte, na jaký z mnoha ostrovů se v Chorvatsku podívat, přinášíme vám jeden tip. Ostrov Brač je úžasný a zalíbení najde u každého. Pokud jedete na dovolenou jako rodina s dětmi, jste-li dobrodružný penzista nebo třeba i cestovatel dobrodruh, tento ostrov se vám bude líbit. Každý si tu totiž najde to své!

Ostrov leží v Jaderském moři poblíž Splitu. Jedná se o třetí největší ostrov Chorvatska a zároveň je nejvyšší. Tak vysokou horu, jako je místní Vidova gora s výškou 780 metrů, na žádném jiném ostrově nenajdete. Brač má také jednu z nejkrásnějších pláží, která mění svůj tvar podle proudů v moři. Jmenuje se Zlatni Rat a každoročně se objevuje na předních příčkách v hodnocení nejlepších evropských i světových pláží. Chcete další důvody, proč se na tento ostrov vypravit?

Na ostrov Brač se dostanete trajektem ze Splitu, který jezdí v častých intervalech. A hned po příjezdu pocítíte takový zvláštní pocit, že zažíváte něco neobvyklého. Ano, tento ostrov má v sobě něco kouzelného!

Na ostrově najdete několik úžasných letovisek. Nejčastěji turisté míří na jih do obce Sumartin a Bol nebo na sever do Supetaru nebo Postiry. Mrkněte s námi na to, co tato letoviska nabízí.

Pohodový Sumartin

Do letoviska Sumartin přijíždí trajekty ze Splitu a má také spojení s Makarskou, kam se pluje přibližně hodinu. Je to klidná obec a skvělé místo pro pohodovou dovolenou. Pokud máte rádi posedávání v restauracích a vinárnách, tady se vám bude líbit. Ochutnáte tu spoustu místních specialit a vynikající červené víno Plavac. Městečko je tvořeno kamennými domy z místního mramoru, které přitahují pozornost každého návštěvníka. Je tu několik oblázkových pláží s pozvolným vstupem do moře, z nichž doporučujeme pláž Sveti Rok, kde se na dně povaluje písek smíchaný s malými oblázky.

ČTĚTĚ:   Nové archeologické nálezy u Zatonu

Luxusní Bol

Bol je luxusní romantické městečko plné vináren, kaváren a restaurací. Má širokou promenádu se stánky a obchůdky. Právě u Bolu najdete výše zmíněnou oblázkovou pláž Zlatni Rat, což je také hlavním magnetem pro většinu turistů. Bol je také vyhlášeným místem pro windsurfing, pro který jsou tady skvělé podmínky. Sezóna tu začíná v dubnu a končí až v říjnu.

Zábavný Supetar

Pokud hledáte zábavu spojenou se sportovními aktivitami, Supetar by měla být vaše volba. Jedná se o turisticky naladěné letovisko, kde se nudit nebudete. Děti si tu mohou užívat dětská hřiště, tobogány i jiné vodní atrakce. V sezóně to tu navíc hodně žije i kulturou. Jedná se o jediné „město“ na ostrově, má přes 4 000 obyvatel. Je tu spousta restaurací, kaváren i vináren. Najdete tu nemocnici, poštu, veškeré obchody. V okolí jsou oblázkové pláže, kde si můžete zapůjčit slunečníky, lehátka a většinou i šlapadla. Do Supetaru se dostanete trajektem ze Splitu.

Klidná Postira

Městečko Postira má úžasnou polohu, neboť je z něj krásně vidět horský masiv, který se zvedá na pobřeží za městem Omiš. Pohled na moře z místních pláží, kterých je tu opravdu požehnaně, vás tady rozhodně nudit nebude. V okolí Supetaru najdete pláže oblázkové s pozvolným vstupem do moře i pláže divoké, skalnaté. Asi 4 km daleko od Postiry se nachází pláž tvořená pískem – Lovrečina. Samotné městečko je malebné, plné křivolakých uliček a kamenných domů. V Postiře je klid a je to proto skvělé místo pro rodiny s dětmi.

Celý ostrov je tvořen vápencem, a tudíž tu najdete úžasné krasové útvary, jako je třeba Dračí jeskyně u obce Murvica, která dříve sloužila jako klášter. Jiná zajímavá jeskyně je Kopačina nedaleko Supetaru. Také v moři se nachází poklady, které jsou výzvou pro milovníky potápění. Jsou to jeskyně Maňajama 1 a 2 a podmořská propast Lučica.

ČTĚTĚ:   Šibenik

Ostrov Brač dal světu také mramor, který se využívá ve stavebnictví. Nejen, že jsou z něj postaveny domy na ostrově, ale tento kámen byl použit i při stavbě slavného Diokleciánova paláce ve Splitu a dokonce i Bílého domu ve Washingtonu!

 

levné apartmány Brač
Ubytování na ostrově Brač

Ohodnoťte

4 Responses to Útěk na ostrov Brač. Toto místo si zamiluje každý!

 1. Alena Krchovová

  Moje srdcová záležitost, byla jsem tu cca 5x a pořád je co objevovat.

 2. Ivana Hudcová Vintrová

  Na podivani ano, krasne! Ale hodne tam fouka a byva tam fakt hodne lidi. Ne tak jako na fotografii.

 3. Alena Vlhová

  Když víš, kam jít, je tam nádherně ❤️

 4. Iveta Slováčková

  BOLi sme je tm nadherne š krat je to užasný ostrrov

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2020, Kategorie : Chorvatsko