V istrijském městě Buzetu se bude slavit Subotina


ubytování Chorvatsko

V istrijském městě Buzetu se bude slavit Subotina
10.9.2009

Buzet, město v severní části istrijského vnitrozemí, pořádá každoročně lidovou slavnost zvanou „Subotina“, která je velkým magnetem pro tisíce návštěvníků jak ze samotného Chorvatska, tak i Slovinska a Itálie. K věhlasu přispěla i reportáž televize BBC, jejíž štáb navštívil slavnost a ocenil jedinečnou atmosféru celé akce.

Subotina se letos koná 12. září. Kromě celodenního sportovního a kulturního programu je pro návštěvníky připravena vrcholná pochoutka – „fritada“, což je smaženice z vajec a lanýžů. Buzet je totiž známý jako město lanýžů, protože lesy v jeho blízkosti, především oblast Motovunských lesů a údolí řeky Mirny, jsou domovem bílých lanýžů, nejvíce ceněných hub na světě. Obří smaženice se bude připravovat na otevřeném prostoru před hotelem Fontana a letos se na ni spotřebuje 2009 vajec a 10 kg lanýžů.

Na scéně instalované na náměstí Fontana se budou od rána střídat různé hudební produkce a zábavní programy pro dospělé i děti. Odpoledne bude věnováno tradičnímu trhu, v 18 hod. se bude připravovat a poté podávat „fritada“, ve 20 hod. vystoupí Vanna a Azur Bend. Na hřisti u střední školy se mladí mohou pobavit na DJ party, která začne ve 21 hod.

V neděli 13. září se celé město vrátí několik set let do minulosti – bude slavit „Subotinu postaru“ (Subotina po starinski). Návštěvníci budou moci obdivovat různá stará řemesla, představení lidového divadla, pouliční baviče, tanečníky a zpěváky či koupit na trhu tradiční místní speciality a produkty.

Informace:
Turistické sdružení města Buzetu (Turistička zajednica Grada Buzeta): www.tz-buzet.hr

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Adventní trhy a Vánoce v Chorvatsku

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Zář 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska