V národním parku Risnjak vás čeká nezapomenutelné dobrodružství


ubytování Chorvatsko

Jezdíte do Chorvatska také hlavně kvůli krásnému moři? Víte ale, že chorvatská příroda je působivá i mimo pobřeží? Jedním z úžasných přírodních skvostů této země je národní park Risnjak, který považujeme za ideální místo na prodloužený víkend, a to hlavně mimo sezónu. Proč? Protože i v době, kdy teplota moře není úplně přívětivá, se nebudete nudit! V Risnjaku si totiž kromě jiného můžete pořídit parádní fotku medvěda, zažít vzrušující rafting nebo pobíhat mezi stovkami motýlů.

Risnjak: drsná příroda i úžasné místo k rozjímání

Národní park Risnjak odděluje moře od kontinentu. Majestátně si sedí mezi krásnými lesy a svěží zelení pohoří Gorski Kotar. Tady vás čekají nejen skvělé túry s úžasnými výhledy na drsné skály, ale také relaxace v bohaté flóře a fauně, při které vás bude rušit jen ptačí zpěv a mihotání motýlů.

Risnjak najdete v pohoří Gorski Kotar. Patří do Dinárského systému, který se rozkládá od východních Alp až po pohoří Pindus a je součástí oblasti, která spojuje Alpy a Dinaridy.

U obce Hrvatsko leží v nadmořské výšce 290 metrů nad mořem. Nejvyšší horou je Veliki Risnjak, který najdete ve výšce 1528 metrů nad mořem. Národní park Risnjak se nachází v nejlesnatější čísti Chorvatska a pyšní se rozlohou 63,5 km2.

Risnjak

Rafting a pozorování motýlů

V Risnjaku toho můžete zažít opravdu mnoho. Vydejte se například k údolí řeky Kupy, které je známé pod názvem Motýlí údolí. Od svého pramene dál se na řece Kupa tvoří peřeje, které jsou ideální na rafting. A zároveň je tato část domovem pro 500 druhů motýlů. Jedná se o velice krásnou část toku – pramen vytváří modrozelené jezero, řeka je obklopena zdravým lesem a vysokými skalami.

Vyfoťte si medvěda!

Národní park Risnjak je přirozeným prostředím všech tří velkých evropských šelem – medvěda, vlka a rysa. Můžete se vydat k městečku Tršće a zúčastnit se organizovaného focení medvědů, ale také lišek, jezevců a jelenů. Organizátorem je společnost s názvem Cro-medo, na jejichž stránce se dozvíte všechno potřebné. Na vyhlídkové plošiny vás vezme terénní vůz a díky znalosti místních průvodců nebudete dlouho čekat a už si můžete fotit zvířata, která ve volné přírodě jinak pravděpodobně velmi těžko takto zblízka uvidíte.

ČTĚTĚ:   Cesta napříč Istrií - jednodenní výlet

Risnjak však můžete zažít také úplně jinak. Vyberte si jednu z mnoha turistických cest a jen se kochejte překrásnou přírodou. I tak si odnesete krásné zážitky, parádní fotky a dokonale si vyčistíte hlavu.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2023, Kategorie : Chorvatsko