Výběr z kulturních akcí pořádaných v sezóně 2009 v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Výběr z kulturních akcí pořádaných v sezóně 2009 v Chorvatsku
11.6.2009

Mezinárodní festival komorního divadla „Zlatý lev“ 2009 (Medjunarodni festival komornog teatra „Zlatni lav“ 2009)
26.6. – 5.7. 2009
Místo konání: Umag – Městské divadlo Umag (Gradsko kazalište Umag), park před městským divadlem, ulice a náměstí Umagu
Organizátor: Iniciativa pro propagaci umění Středomoří Istrie – Umag (Inicijativa za promociju umjetnosti Mediterana Istra-Umag)
Internet: www.zlatni-lav.hr
Mezinárodní festival komorního divadla „Zlatý lev“ má soutěžní charakter. Ideově vychází ze záměru Triangulum – Convivenze tří národů, které žijí ve zdejším prostoru: Chorvatů, Slovinců a Italů. Na festivalu vystupují umělci i z dalších zemí středomořské oblasti. Program festivalu zahrnuje představení velkých komorních divadel i divadel nezávislých a experimentálních forem.

Mezinárodní kulturní středisko Chorvatské hudební mládeže (Medjunarodni kulturni centar Hrvatske glazbene mladeži)
22.5. – 10.9. 2009
Místo konání: Grožnjan – koncertní sál v Kaštelu, kostel sv. Víta, sv. Modesta a sv. Krescencia (Koncertna dvorana Kaštel, Crkva Sv. Vida, Modesta i Krešencija)
Pořadatel: Hrvatska glazbena mladež
Internet: www.hgm.hr
Mezinárodní kulturní středisko Chorvatské hudební mládeže v Grožnjanu působí od r. 1969 a je místem setkávání a prolínání kultur a umění zejména mezi mladými lidmi. Program střediska se skládá z několika celků: hudební projekty (mistrovské kurzy pro jednotlivé nástroje, práce s orchestry, komorními soubory a sbory), nehudební projekty (tanec, divadlo, film, architektura, etnologie, žurnalistika), ostatní programy (hostující soubory a orchestry, semináře jiných sdružení a mezinárodních organizací, humanitární akce), koncertní činnost (koncerty absolventů kurzů, jejich vedoucích, hostujících sólistů, komorních souborů, orchestrů a sborů v Grožnjanu a v jiných místech Istrie. Chorvatská hudební mládež byla založena v r. 1954 a je členem mezinárodního sdružení „Mezinárodní hudební mládež“ (JMI – Jeunesses Musicales International).

Motovunský filmový festival (Motovun Film Festival)
27.7. – 31.7. 2009
Místo konání: Motovun (istrijské vnitrozemí) – kina Trg, Barbacan a Bauer
Internet: www.motovunfilmfestival.com
Mezinárodní filmový festival, který je věnován filmům vzniklým v malých kinematografiích a v nezávislých produkcích. Byl založen v r. 1999 s cílem přispět výměnou myšlenek a vytvářením mezinárodních kontaktů k rozvoji nezávislého filmu v Chorvatsku, a přitom vyrostl v jednu z nejvýznamnějších kulturních akcí v zemi. V průběhu festivalu se promítne na 90 filmů, většinou pod širým nebem. Motovun, malebné istrijské městečko, žijící v té době festivalem, navštíví obvykle na 20 tisíc diváků. Nejlepší filmy v jednotlivých kategoriích získávají ceny. Konají se i četné doplňkové programy.

Koncerty v Eufraziově bazilice (Koncerti u Eufrazijevoj bazilici)
7.7. – 28.8. 2009
Místo konání: Poreč – Eufraziova bazilika (Eufrazijeva bazilika)
Organizátor: Pučko otvoreno učilište Poreč
Internet: www.poup.hr, www.concertsinbazilika.com
Tradiční letní série koncertů klasické hudby (sakrální i světské) v historickém prostředí Eufraziovy baziliky, zapsané v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, v provedení chorvatských i světových umělců a souborů. Uskutečňují se pravidelně od r. 1962.

Jazz v lapidáriu – Poreč 2008 (Jazz u lapidariju)
15.7. – 26.8. 2009
Místo konání: Poreč – lapidárium Vlastivědného muzea Poreštiny (Lapidarij Zavičajnog muzeja Poreštine)
Organizátor: Pučko otvoreno učilište Poreč
Internet: www.poup.hr, www.jazzinlap.com
Cyklus osmi koncertů jazzové hudby různých směrů a stylů v provedení domácích a zahraničních jazzových hudebníků. Koncerty se konají každou středu vždy od 21 hod. v lapidáriu Vlastivědného muzea Poreštiny. Na programu letošních jazzových koncertů vystoupí hudebníci z Nizozemska, Itálie, USA, Slovinska a Chorvatska. Festival se koná od r. 1997.

S.A.F. – STREET ART FESTIVAL
5.8. – 8.8. 2009
Místo konání: Poreč – ulice a náměstí
Organizátor: Pučko otvoreno učilište Poreč
Internet: www.street-art-festival.com
Festival uličního umění; v době konání festivalu se na ulicích a náměstích města Poreče představí divadelní soubory, taneční skupiny, výtvarní umělci, hudebníci, žongléři, performeři a další umělci z Chorvatska i ze zahraničí.

Porečské annály (Porečki annale)
30.7. – 13.9. 2009
Místo konání: Poreč – Istrijský sněm (Istarska sabornica)
Organizátor: Pučko otvoreno učilište Poreč
Internet: www.poup.hr
Každoroční národní výtvarná akce, nejstarší v Chorvatsku, se koná již koná od r. 1961. Souborná výtvarná výstava je tématicky vymezená a přísně výběrová. Výběr provádějí význační chorvatští historici umění.

GRISIA 2009
9.8. 2008
Místo konání: Rovinj – ulice Grisia (Ulica Grisia)
Organizátor: Zavičajni muzej grada Rovinja, Turistička zajednica Rovinj
Internet: www.muzej-rovinj.com
Tradiční celodenní souborná výstava výtvarných děl na otevřeném prostranství, v ulici Grisia v Rovinji. Výstava má soutěžní charakter – nejlepší díla jsou oceněna cenami a diplomy. Je otevřena všem, od akademických malířů z Chorvatska i ze zahraničí a po amatéry a děti. Grisia se koná druhou neděli v srpnu, a to pravidelně od r. 1967.

Festival tance a neverbálního divadla (Festival plesa i neverbalnog kazališta)
24.7. – 28.7. 2008
Místo konání: Svetvinčenat (istrijské vnitrozemí)
Pořadatel: Zagrebački plesni ansambl
Internet: www.svetvincenatfestival.com
Mezinárodní festival tance a neverbálního divadla je jedním ze dvou festivalů tohoto typu v Chorvatsku a představuje široké spektrum akcí: od tanečních představení k performanci, od uličního divadla k výtvarným instalacím a tanečním workshopům. Festival se poprvé se konal v r. 2000; má edukativní, propagační a produkční charakter.

Mezinárodní letní HISTRIA FESTIVAL
5.7. – 21.8. 2009
Místo konání: Pula – Areba (pulský amfiteátr), Historické muzeum Istrie (Arena, Povijesni muzej Istre
Organizátor: HISTRIA FESTIVAL
Internet: www.histriafestival.com
Mezinárodní festival hudby, divadla, baletu a opery, který se z velkén většiny koná ve proslulém římském amfiteátru z 1. stol.n.l. Vystoupí velké operní, baletní a hudební soubory a renomovaní sólisté z Chorvatska i ze zahraničí. Festival letos zahájí Jose Cura a Simfonijski orkestar HRT, dašími hvězdami jsou Elton John, Michael Bolton, Dino Merlin či Imperial Russian Ballet. Festival se poprvé konal v r. 2000.

Pulský filmový festival (Pula film festival)
18.7. – 25.7. 2009
Místo konání: Pula – Arena, Kaštel, kino Valla
Organizátor: Pula Film Festival
Internet: www.pulafilmfestival.hr
Hlavní program tohoto velkého filmového festivalu se koná v pulské Aréně – amfiteátru římského císaře Vespaziána z 1. stol.n.l., který se po dobu trvání festivalu stává jedním z největších kin na světě (může přijmout 5000 až 8000 diváků). V národním programu festivalu soutěží chorvatské hrané filmy. V mezinárodním programu jsou představeny vybrané filmy ze světové produkce. Filmový festival v Pule má tradici od r. 1954. V roce 2001 získal mezinárodní charakter a stal se festivalem chorvatského a evropského filmu.

ČTĚTĚ:   Trogir pokračuje v obnově významných památek
-->Liburnia Jazz Festival
3.7. – 5.7. 2009
Místo konání: Opatija – Letní scéna, Hudební pavilon Villy Angioliny, hotelové terasy, terasy opatijských kaváren (Ljetna pozornica, Glazbeni paviljon Ville Angioline, hotelske terase, terase opatijskih kafića)
Organizátor: Liburnia jazz
Internet: www.liburniajazz.hr
Odpolední a večerní programy renomovaného jazzového festivalu se konají na atraktivních opatijských ulicích, terasách a promenádách. Představí se známí interpreti z Chorvatska i ze zahraničí. Festival zahájí známá americká jazzová skupina „Medeski, Martin & Wood“.

Rijecké letní noci (Riječke ljetne noći)
30.6. – 24.7. 2009
Místo konání: Rijeka: Chorvatské národní divadlo Ivana Zajca, Molo Karoliny Rijecké, Staré město, bývalá papírna Hartera, bývalá továrna Torpedo, Trsatská pevnost a další (HNK Ivana pl. Zajca, Gat Karoline Riječke, Stari grad, bivša tvornica papira Hartera, bivša tvornica Torpedo, Trsatska gradina)
Organizátor: HNK Ivana pl. Zajca, Grad Rijeka, Turistička zajednica grada Rijeke
Internet: www.hnk-zajc.hr, www.rijeckeljetnenoci.com
Letní hudební a divadelní festival s bohatým programem, od klasického evropského dramatu a prezentace nových dramatických děl až po pouliční divadlo, od koncertů klasické hudby až po vystoupení chorvatských estrádních umělců. Po dobu konání festivalu se náměstí a terasy mění v divadlo pod otevřeným nebem. Část programu se odehrává v opuštěných továrních halách. Festival se poprvé konal v roce 2004.

Letní představení na Krku (Ljetne priredbe Krk)
17.7. – 21.8. 2009
Místo konání: Krk – náměstí Kamplin, frankopanský hrad, katedrála v Krku (Trg Kamplin, Frankopanski kaštel, Krčka katedrala)
Organizátor: Centar za kulturu grada Krka
Internet: www.grad-krk.hr
Tradiční letní hudební a scénická přestavení se konají od r. 1957. Festival zahrnuje operní, baletní, činoherní představení, koncerty (od nejstarší do moderní hudby) a folklórní programy. Interprety jsou významní chorvatští i zahraniční umělci. Představení se konají na otevřených scénách i v uzavřených prostorách starého jádra města Krku.

Osorské hudební večery (Osorske glazbene večeri)
12.7. – 22.8. 2009
Místo konání: Osor – bývalá katedrála Nanebevzetí P. Marie (katedrala Uznesenja Marijina) a na náměstí před katedrálou
Organizátor: Hrvatski glazbeno scenski festival Osorske glazbene večeri
Festival vážné hudby; koncerty renomovaných souborů a sólistů z Chorvatska i ze zahraničí se konají v překrásném prostředí města Osoru na ostrově Cresu.

Festival Pažské léto 2009 (Festival Paško ljeto 2009)
1.8. – 13.8. 2009
Místo konání: Pag – kostel sv. Františka (Crkva sv. Frane)
Organizátor: Umjetnička udruga „Lovro i Nina“ a Centar za kulturu i informacije Pag
Internet: www.pag-centar.hr
Umělecký ředitel festivalu je významný chorvatský klavírista Lovro Pogorelić. Umělecký zážitek z koncertů vážné hudby, recitálů a sólových koncertů ještě umocňuje působivý interiér katedrály v Pagu. Festival se koná od r. 1999.

Zadarské divadelní léto (Zadarsko kazališno ljeto)
29.6. – 3.8. 2009
Místo konání: Zadar – náměstí Pěti studní, nádvoří Providurova paláce, Chorvatské divadlo Zadar (Trg pet bunara, Dvorište Providurove palače, Hrvatska kazališna kuća Zadar)
Organizátor: Hrvatska kazališna kuća Zadar
Internet: www.hkk-zadar.hr
Zadarské divadelní léto je tradiční letní kulturní festival věnovaný dramatickým, tanečním a dalším scénickým dílům. Festival se koná od r. 1995. Program má dvě části: první obsahuje dramatický a taneční program, druhá část pak hudební program pod názvem Festival současné hudby (Festival suvremene glazbe).

Hudební večery v kostele sv. Donáta (Glazbene večeri u Sv. Donatu)
2.7. – 5.8. 2009
Místo konání: Zadar – římské fórum (slavnostní zahájení), kostel sv.Donáta, sv. Anastázie, sv. Dominika , klášter sv. Františka, Providurův palác (crkva sv. Donata, crkva sv. Stošije, crkva sv. Dominika, klaustar sv. Frane, Providurova palača)
Organizátor: Hrvatska kazališna kuća Zadar
Internet: www.donat-festival.com
Program mezinárodního festivalu hudby a architektury zahrnuje tři cykly: hudbu ranou, komorní a orchestrální. Festivalu, který má tradici od r. 1960, se účastní významní interpreti z Chorvatska i zahraničí. Původně se konal pouze v kostele sv. Donáta, ale postupně se rozšířil do dalších kostelů a půvabných míst starého města.

Mezinárodní dětský festival (Medjunarodni dječji festival)
20.6. – 4.7. 2009
Místo konání: Šibenik – Šibenické divadlo, Letní scéna (Šibensko kazalište, Ljetna pozornica)
Internet: www.mdf-si.org
Je to mezinárodní festival tvorby pro děti a dětské tvorby. Bohatý festivalový program se koná jak v uzavřených prostorách, tak i na scénách pod širým nebem v ulicích a na náměstích renesančního města Šibeniku. Vystupují na něm četní profesionální umělci i amatérské soubory – loutkáři, filmoví tvůrci, herci, básníci, hudebníci domácí i zahraniční. V programu workshopů se dětem zprostředkovávají první estetické poznatky z různých uměleckých směrů. Tento festival se koná již od r. 1958.

Sinjská alka (Sinjska alka)
9.8. 2009
Místo konání: Sinj – alkarské závodiště (alkarsko trkalište)
Organizátor: Viteško alkarsko društvo Sinj
Internet: www.alka.hr
Je to tradiční stará rytířská soutěž na koních na paměť historického vítězství lidu Cetinské krajiny nad Turky 15. 8. roku 1715.
Alka je malebná soutěž, která představuje spojení jízdy na koni a současně zručnosti zasáhnout v jízdě kopím dlouhým 295 cm železný kroužek umístěný na provaze ve výšce 332 cm, který se nazývá alka. Skládá se ze tří závodů; první den se běží tzv. „Bara“, druhý den „Čaja“ a třetí den „Alka“. Vítězové jednotlivých závodů získávají peněžité ceny a putovní štíty. Hlavní vítěz, tj. vítěz Alky, se kromě toho stává hrdinou Cetinského kraje. Alka je součástí velké akce, která se odnedávna koná pod názvem Dni Alky a Matky Boží (Dani Alke i Velike Gospe) od 20. července do 20. srpna každého roku v Sinji.

Splitské léto (Splitsko ljeto)
14.7. – 14.8. 2009
Místo konání: Split – peristyl a sklepení Diokleciánova paláce, Prokurativy, náměstí Carrarina, Chorvatské národní divadlo Split a další (Peristil, Podrumi Dioklecijanove palače, Prokurative, Carrarina poljana, HNK Split)
Organizátor: Hrvatsko narodno kazalište u Splitu
Internet: www.splitsko-ljeto.hr
Mezinárodní festival opery, koncertů, činohry, tance a uličního divadla ve Splitu, ve městě mimořádně vrstevnatého a bohatého kulturního dědictví. Koná se v působivém prostředí, v historickém jádru města i mimo ně; jednoduchým způsobem spojuje tradiční a moderní, zděděné i nové – aktuální, chorvatské i evropské. Kromě vlastního repertoáru Chorvatského národního divadla ve Splitu hostí festival četná hudební tělesa, scénická i taneční představení domácího a zahraničního původu. Nejlepší hudební a dramatická představení jsou oceněna cenou Judita (cena deníku Slobodna Dalmacija). Festival „Splitské léto“ patří k nejstarším a nejatraktivnějším letním festivalům v Chorvatsku; pravidelně se koná od r. 1954.

ČTĚTĚ:   Trajektová linka Drvenik – Korčula (ne)končí

Festival dalmatských pěveckých skupin – klap (Festival dalmatinskih klapa)
3.7. – 25.7. 2009
Místo konání: Omiš – náměstí Sv. Michala a náměstí Stjepana Radiće (Trg Sv. Mihovila, Trg Stjepana Radića)
Organizátor: Festival dalmatinskih klapa Omiš
Internet: www.fdk.hr
Národní festival tradičního dalmatského lidového skupinové zpěvu, jehož cílem je uchovat světské lidové písně a podpořit tvorbu nových písní tohoto žánru. Festival má soutěžní charakter, nejlepším skupinám – klapám jsou udíleny ceny (tři ceny jury a obecenstva, cena Bašćinski glasi, plaketa pro nováčka a plaketa pro autora nejlepšího textu nově zhudebněné písně). Festival se koná již od r. 1967. Hlavnímu programu předchází koncerty v Bolu, Vodicích a Opuzenu, které se konají v červnu.

Hvarská letní představení (Hvarske ljetne priredbe)
1.5. – 31.10. 2009
Místo konání: Hvar, atrium františkánského kláštera (Atrij Franjevačkog samostana)
Organizátor: Grad Hvar – Gradsko poglavarstvo.
Internet: www.hvar.hr
Tradiční letní kulturní akce pro domácí i zahraniční návštěvníky, jedna z nejstarších na ostrově. Uvádí hudební, divadelní a folklórní přestavení na otevřených scénách malebného města Hvaru za účasti chorvatských i zahraničních umělců. Letošní ročník má na programu kolem 70 různých programů.

Dubrovnické letní hry (Dubrovačke ljetne igre)
10.7. – 25.8. 2009
Místo konání: Dubrovník – prostranství před kostelem sv. Blažeje, pevnost Lovrijenac, Knížecí palác, Držićovo náměstí, Boškovićevo náměstí, pevnost Revelin, pevnost sv. Jana a další (Sv. Vlaho, tvrđava Lovrjenac, Knežev dvor, Držićeva poljana, Boškovićeva poljana, tvrđava Revelin, tvrđava Sv. Ivana).
Internet: www.dubrovnik-festival.hr
Je to největší a nejreprezentativnější kulturní akce v Chorvatsku. V jedinečném prostředí uzavřených i otevřených prostor renesančně-barokního města Dubrovníka, města staletého civilizačního dědictví, se v průběhu her koná kolem 80 dramatických, baletních, operních a hudebních představení, prezentace nových knih, výstavy, pěvecká vystoupení aj. Dubrovnické letní hry byly založeny v r. 1950 a od r. 1956 jsou začleněny do Evropského sdružení festivalů (EFA).

Festival komorní hudby Julian Rachlin & Friends Festival (Festival komorne glazbe)
2.9. – 13.9. 2009
Místo konání: Dubrovník – Knížecí palác (Knežev dvor)
Pořadatel: Festival „Julian Rachlin@Friends“
Internet: www.rachlinandfriends.com
Festival komorní hudby, na kterém vystupují známí umělci patřící do okruhu houslisty J. Rachlina. Koncerty se konají v krásném prostředí atria Knížecího paláce v Dubrovníku.

Mezinárodní přehlídka folklóru (Medjunarodna smotra folklora)
15.7. – 19.7. 2009
Místo konání: Záhřeb – náměstí bána Jelačiće, scéna pod širým nebem Gradec (Trg bana Jelačića, Pozornica Gradec)
Pořadatel: Koncertna direkcija Zagreb
Internet: www.msf.hr
Mezinárodní každoroční národopisná přehlídka, která je nejdůležitější svého druhu v Chorvatsku, soustřeďuje soubory, které se věnují původnímu folklóru a pečují o původní lidové zvyky ze všech chorvatských žup i ze zahraničí. Koná se od r. 1966. Spolu s hudebními a scénickými představeními, která tvoří hlavní náplň přehlídky, se v době jejího konání pořádají i doprovodné výstavy, dílny, kulaté stoly, promítají se filmy a videozáznamy aj.

Mezinárodní festival loutkového divadla – PIF (Medjunarodni festival kazališta lutaka)
28.8. – 4. 9. 2009
Místo konání: Záhřeb – Městské loutkové divadlo (Gradsko kazalište lutaka)
Pořadatel: Medjunarodni centar za usluge u kulturi
Internet: www.mcuk.hr, public.carnet.hr/pif-festival
Mezinárodní festival loutkového divadla má ve světě velmi dobrou pověst. Od svého založení v r. 1967 je otevřen pro všechny formy loutkového výrazu všem loutkářským technikám, žánrům a tématům. V záhřebských divadlech, na ulicích a náměstích města se konají četná představení, od tradičních po moderní experimenty pro děti i dospělé. Všechny programy sledují dvě jury, jedna složená z mezinárodních odborníků a jedna dětská. Obě pak udělují ceny za nejlepší představení i další ocenění.

Mezinárodní festival nového divadla – EUROKAZ (Medjunarodni festival novog kazališta)
20.6. – 28.6. 2009
Místo konání: Záhřeb – Chorvatské národní divadlo, náměstí maršála Tita, Divadlo &td (Hrvatsko narodno kazalište, Trg maršala Tita, Teatar &td )
Pořadatel: EUROKAZ-FESTIVAL
Internet: www.eurokaz.hr
Mezinárodní festival nového divadla je nejvýznamnější akcí tohoto druhu v Chorvatsku. Propaguje inovativní divadelní jazyk, otevření divadla moderním technologiím, jiným médiím, vizuálnímu umění a nové dramaturgii. První Eurokaz se konal v r. 1987 a od té doby na něm vystoupilo na tři sta divadelních souborů z celého světa. Eurokaz je členem Evropského sdružení nezávislých divadel (IETM).

Záhřebské letní večery (Zagrebačke ljetne večeri)
1.7. – 31.7. 2009
Místo konání: Záhřeb – Klovićovy dvory, Národní dům (Klovićevi dvori, Narodni dom)
Pořadatel: Koncertna direkcija Zagreb
Internet: www.kdz.hr
Koncerty v provedení renomovaných umělců z Chorvatska a ze zahraničí se konají v atraktivních historických prostorách záhřebského Horního města (Gornji grad). Letošní program zahrnuje koncerty různých hudebních žánrů – od vážné hudby a jazzu přes flamenco až po blues a tradiční hudbu. Záhřebské letní večery se konají od roku 1982.

Varaždínské barokní večery (Varaždinske barokne večeri)
18.9. – 27.9. 2009
Místo konání: Varaždín
Pořadatel: Varaždinske barokne večeri
Internet: www.vbv.hr
Mezinárodní festival barokní hudby v prostředí barokního města Varaždína a jeho okolí. V rámci festivalu se konají koncerty barokní hudby s renomovanými chorvatskými a světovými orchestry a sólisty. Festival věnuje patřičnou pozornost zkoumání a prezentaci hudebního dědictví chorvatského baroka. Na festivalu se uděluje cena „Ivana Lukačić“ za práce v oblasti muzikologie a cena „Jurica Murai“ za interpretaci. Varaždínské barokní večery byla založeny v r. 1971 a jsou ústřední kulturní akcí severozápadního Chorvatska.

Brodské kulturní léto (Brodsko glazbeno ljeto)
5.6. – 9.8. 2009
Místo konání: Slavonski Brod – Koncertní a divadelní síň Ivany Brlić-Mažuranić, kostel Svaté Trojice, náměstí Ivany Brlić-Mažuranić a další (Koncertno-kazališna dvorana „Ivana Brlić Mažuranić“, crkva Presvetog Trojstva, Trg Ivane Brlić-Mažuranić)
Pořadatel: Divadelní a koncertní síň Ivany Brlić-Mažuranić (Kazališno-koncertna dvorana „Ivana Brlić Mažuranić“)
Internet: www.kkd-ibm.hr
Je to pravidelná letní hudební a divadelní událost, v jejímž rámci se uskutečňuje řada hudebních a scénických akcí (koncerty, opera, opereta, balet), na nichž kromě místních interpretů ze Slavonského Brodu vystupují i renomovaná tělesa a umělci z celého Chorvatska.

Osijecké kulturní léto (Osječko ljeto kulture)
1.6. – 31.7. 2009
Místo konání: Osijek, pevnost Tvrdja
Pořadatel: Gradsko poglavarstvo grada Osijeka
Internet: ljetokulture.osijek.hr
Tato letní multikulturní akce se koná od r. 2001. Během ní se pořádají koncerty, taneční a divadelní představení, výstavy, knižní přehlídky a filmové projekce. Kromě umělců z Osijeka vystoupí i hosté z dalších částí Chorvatska a ze zahraničí.

Ohodnoťte

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Čvn 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska