Vyznamenáno sto nejlepších chorvatských restaurací


ubytování Chorvatsko

Vyznamenáno sto nejlepších chorvatských restaurací
29.6.2009

Začátkem června se na trsatském hradě (Trsatska gradina) v Rijece konala slavnost, na které byly stovce předních chorvatských restaurací předány plakety a právo používat titulu „Restaurant Croatica“. Ty byly vybrány z 2400 restaurací – samostatných i hotelových. Současně byly tyto restaurace uvedeny do 14. vydání knihy „Sto předních chorvatských restaurací a jejich předpisy a speciality“.

Ve srovnání s loňských rokem je šestnáct restaurací nových a jedenácti restauracím byl titul po několika letech opět vrácen. Recepty jednotlivých restaurací, které jsou v knize uvedeny, jsou charakteristické pro určitý region a mnohé mají svůj původ v dobách minulých.

Organizátorem akce je portál Gastronaut.hr, spolu s ním se na organizaci podílela Primorsko-goranská župa, město Rijeka, Turistické sdružení města Rijeky a Sdružení chorvatských restauratérů; značnou podporu poskytovalo také chorvatské Ministerstvo cestovního ruchu.

Akce „Sto nejlepších chorvatských restaurací“ má mimořádný význam, neboť přispívá ke zvyšování kvality chorvatské gastronomie, k soutěživosti mezi restauracemi a podporuje autentičnost chorvatské kuchyně.

Informace:
Turistické sdružení Primorsko-goranské župy (Turistička zajednica Primorsko-goranske županije): www.kvarner.hr
Gastronaut: www.gastronaut.hr

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Výlety nebo dovolená na lodi v Chorvatsku

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Čvn 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska