Zadar s bohatou historií


ubytování Chorvatsko

Původní obyvatelé na tomto úzkém ostrově sídlili již od dob římské éry. V té době bylo zdejší město důležitým bodem pro obchod se dřevem a vínem. Během středověku, konkrétně ve 12. – 13. Století svedli boj o Zadar Benátky a Uhry. Necelých pár let po celém incidentu, prodal Zikmund Lucemburský Zadar Benátkám za 100 000 dukátů.

1112Zadar pod vládou Benátek začal opět vzkvétat a byl přejmenován na Zara. V tomto období se zde vybudovala většina historických památek v podobě kostelů a paláců. Po skončení druhé světové války a podle domluvené smlouvy připadlo město Italům, jenže po vytvoření Jugoslávie v roce 1947 většina Italů oblast Zadaru opustilo. Druhá světová válka se na Zadaru značně podepsala. Město bylo neustále bombardováno a některé památky byly díky bombardování nadobro zničeny. Nicméně i přes války a hrůzy, které město potkali, si Zadar zachovává svůj osobitý ráz.
Pokud se rozhodnete navštívit město Zadar, čeká vás plno památek a historických budov, které vás nadchnou svojí atmosférou či architektonickým řešením. Městské brány a hradby byly vybudovány v roce 1543 architektem Sanmichelim. Tyto honosné hradby společně s hlavní branou měli být první, co návštěvník města uvidí. Nad hlavní branou se tyčí reliéfy svatého Chrysogona a svatého Marka. Samotným srdcem města je Národní náměstí, kde se v minulosti pořádali politické debaty a i v dnešních dobách slouží pro konání festivalů a tradic města Zadar.

Pokud chcete být správný obyvatel Zadaru, musíte projít Přístavní bránou, která byla postavena na počest rodiny Sergiů nebo navštívit Archeologické muzeum, kde jsou vystaveny všechny důležité informace a artefakty z historie města Zadar. Během turistické sezóny pak v Zadaru probíhá plno festivalů, divadelních představení a průvodů, které oslavují příchod léta či konec zemědělské sezóny nebo velebí duchovní, které mají něco společného s krajem.

ČTĚTĚ:   Jaké jsou poplatky na cestě do Chorvatska

ubytování Zadar
Levné apartmány v Zadaru


Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2014, Kategorie : Magazín