Žádné pokuty při 0,5‰ alkoholu v krvi a zákaz kouření


ubytování Chorvatsko

V těchto dnech chorvatské soudy rozhodli o dvou věcech, které by mohli být zajímavé i pro nás jako turisty mířící do Chorvatska.

V Chorvatsku do 0,5 promilePrvní je v oblasti dopravy což je důležité pro většinu z nás mířících auty do Chorvatska a to povolení 0,5 promile alkoholu v krvi s tou změnou, že od teď zjištění takové míry alkoholu v krvi i při způsobení dopravního přestupku nebude nijak pokutováno. Do teď v Chorvatsku byla zákonem dovolena jízda s touto hladinou ale zvlášť se pokutovalo částkou 700 Kun pokud řidič způsobil dopravní přestupek. Ústavní soud Chorvatska rozhodl, že toto je diskriminující rozhodnutí a od teď ikdyž přejedete delfína s jedním pivem v sobě nezaplatíte 700 kun pokuty za řízení pod vlivem.

zákaz kouření v ChorvatskuV pátek o půlnoci 09.04.2010 pak také vstoupí v platnost zákon o zákazu kouření v restauracích a barech. Výjimku z tohoto zákonu mají pouze ta zařízení která mají zajištěné zvláštní prostory pro kuřáky. Zařízení která jsou pak menší jak 50 čtverečních metrů nemají vůbec možnost výjimky a platí pro ně úplný zákaz kouření, které řeší otevřenými terasami.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Oba tubusy tunelů Mala Kapela a Sveti Rok jsou v provozu
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Dub 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska