Záhřebský hotel se slavnou minulostí a neméně skvělou přítomností


ubytování Chorvatsko

Záhřebský hotel se slavnou minulostí a neméně skvělou přítomností
30.9.2009

V anketě čtenářů prestižního turistického časopisu „Conde Nast Traveller“ se ze stovky nejlepších hotelů v jižní Evropě umístil hotel „The Regent Esplanade Zagreb“ na skvělém 33. místě. Čtenáři oceňovali zejména úroveň ubytování, služeb, umístění hotelu, design, kvalitu podávaných jídel a nápojů. Ankety se zúčastnilo 32 600 čtenářů uvedeného magazínu.

Pětihvězdičkový hotel „The Regent Esplanade Zagreb“, známý pod svým původním jménem Esplanade byl otevřen v roce 1925. Byl od samého začátku zaměřen na bohatou klientelu, zejména tu, která do Záhřebu přijížděla legendárním vlkem Orient Express. I po druhé světové válce patřil ke špičkovým hotelům tehdejší Jugoslávie a zachovala si i nadále vysoký standard. V roce 1964 se stal součástí hotelového řetězce „Inter-Continental“ a v roce 1988 součástí „The Leading Hotels of the World“. Po poslední rekonstrukci náleží mezinárodní hotelové síti Regent.

Hotel hostil mnoho vynikajících osobností z celého světa a hrál významnou úlohu ve společenském životě Záhřebu. Byla to právě jeho proslulost a mimořádná úroveň služeb, pro něž se zde rozhodly ubytovat královské rodiny z různých zemí světa, politici, diplomaté či takové hvězdy jako byla např. Josephine Bakerová, Orson Welles, Louis Armstrong, Laurence Olivier, Charles Aznavour, Liv Ullmanová, Anthony Quinn, Woody Allen, Tina Turner, a stovky dalších.

Po léta o byl centrem záhřebského společenského a kulturního života. Zdejší plesy bývaly vrcholem taneční sezóny. Scházeli se zde politikové, novináři, spisovatelé a další umělci, kteří tu diskutovali problémy a otázky, kterými žila celá chorvatská společnost.

Hotel stojí ve skvělé poloze na Tomislavově náměstí, blízko záhřebského hlavního nádraží. Právě Tomislavovo náměstí patří spolu s náměstím N. Zrinského a J. Strossmayera k nejkrásnějším destinacím záhřebského Dolního města (Donji grad). Tato tři náměstí mají půvabnou parkovou a zahradní úpravu a mimořádné soustředění pozoruhodné městské architektury.

ČTĚTĚ:   Historické slavnosti "Dny Diokleciána" ve Splitu

V současné době disponuje 209 luxusními pokoji a apartmány, včetně tzv. prezidentského. Celkem má 470 lůžek. Tradice a luxus byly vždy, i nyní, značkou Esplanadu. V nové době ji doplňují služby běžné v této hotelové kategorii, jako je wellness centrum, 24-hodinová pokojová služba či business centrum i technologické vymoženosti, jako je bezdrátový internet v celém hotelu.

A nakonec je třeba zmínit i jeho nádherné sály, z nichž největší, „Smaragdový sál“ se skleněnou kupolí pojme až 250 návštěvníků velkých banketů. Další tři menší sály jsou ideální pro pořádání konferencí a společenských akcí: „Istanbul“ s kapacitou 170 hostů, „Paris“ pro 140 hostů a „Venice“ pro 110 hostů.

Informace:
Turistické sdružení města Záhřebu (Turistička zajednica grada Zagreba ): www.zagreb-touristinfo.hr

Ohodnoťte

Komentáře nejsou povoleny.


publikováno: Zář 2009, Kategorie : Aktuality z Chorvatska