Zaslouží si Hvar nálepku „Král chorvatských ostrovů“?


ubytování Chorvatsko

Všichni jste už určitě slyšeli o tom, že Hvar je považovaný za nejslunnější ostrov Chorvatska. Často je ale nazýván také nejkrásnějším ostrovem Jadranu. Už jen díky těmto nálepkám ho turisté nadšeně navštěvují. Co jsou největší lákadla Hvaru a je skutečně tak báječný?

Proč je Hvar považovaný za krále chorvatských ostrovů?

To rozhodně není lehká otázka. Každý ostrov v Jaderském moři je svým způsobem úžasný a turisté mohou každý, který navštíví, považovat za ten nejlepší. Téměř všude panuje pohodová, uvolněná atmosféra. Výhodou je moře, které ostrovy obklopuje, zážitkem bývají průzkumné cesty po pobřeží i dobrodružné výpravy do vnitrozemí. Téměř všechny chorvatské ostrovy mají kouzelnou, až téměř panenskou přírodu. Tak proč je právě Hvar tolik oblíbený?

Může za to hlavně slunce

Je to tak, ostrov Hvar je opravdu nejslunnějším ostrovem, proto se sem vyplatí jet i mimo sezónu. Je tu mnohem větší pravděpodobnost, že budete mít krásné počasí a slunečno, než na jiných místech Chorvatska. A kdo by si přál o dovolené zataženo? Hvar je zkrátka téměř jistota.

Hvar

Je tu jedno z nejnavštěvovanějších chorvatských letovisek – Hvar

Město Hvar není jedno z nejnavštěvovanějších míst v rámci ostrova, ale i celé země. Je to největší město na ostrově, které se pyšní krásným přístavem a skvělým turistickým zázemím. Ve městě žije necelých 4 000 obyvatel. Ukrývá překrásné renezanční památky, najdete tu křivolaké uličky, které dýchají historií. Můžete posedávat ve stínu kaváren a kochat se pohledem na úchvatnou architekturu, která pohladí po duši. Hvar je přístavní město, takže i koupání je tu na dosah.

Lákadlem je i letovisko Stari Grad

Město Hvar je sice historické, ale je i dynamické, rozvíjející se, tepe životem, najdete tu luxusní místa a krásné drahé jachty. Oproti tomu Stari Grad – to je výprava do opravdové minulosti. Stari Grad má úžasný historický ráz. A právě pro svou opravdovou atmosféru je také velmi vyhledávaným a hojně navštěvovaným místem na ostrově. Navíc slouží jako hlavní trajektový přístav. Dostanete se odtud do Splitu, na Korčulu nebo ostrov Lastovo.

ČTĚTĚ:   Kouzelné Chorvatsko: 6 tipů na prodloužený víkend

Hvar

Ostrov má čisté moře

Hvar má opravdu skvělé podmínky ke koupání. Písek tu sice nenajdete, ale pěkné upravené pláže s pozvolným vstupem do moře ano. A to nejen u dvou výše zmíněných letovisek. Jsou tu i menší malebná městečka, jako je třeba Jelsa nebo Zavala, kde se koncentruje méně lidí a kde si můžete užívat dovolenou na pěkných a vybavených plážích. Nechybí tu ani trochu té divočiny a kamenité pláže. A moře? No to je tu samozřejmě křišťálově čisté!

Podtrženo a sečteno, Hvar je úžasné místo k dovolené. Nejspíš není dokonalý, možná i vy na něm najdete nějaký ten šrám, ale na čem není, že? Takže pokud nad návštěvou ostrova uvažujete, neváhejte a balte kufry! Přejeme vám šťastnou cestu a krásnou dovolenou!

Jak na Hvar

Vzdálenost z Prahy na ostrov Hvar je přibližně 1 000 km. Na ostrov se můžete dostat trajektem ze Splitu do letoviska Stari Grad (105 minut), nebo z Drveniku na Makarské riviéře do malého hvarského městečka Sećuraje (25 minut).

 

levné apartmány Hvar
Ubytování na Hvaru

7 Responses to Zaslouží si Hvar nálepku „Král chorvatských ostrovů“?

 1. Alena Kasíková Hattová

  Hvar je úžasný místo, moje první dovca a jela jsem sama a prostě nádhera

 2. Dagmar Kozáčková

  Určitě zaslouuží, byla jsem 6x

 3. Honza Zbořil

  Byl jsem jednou a vůbec mě nenadchl… Neviděl jsem ho celý, ale ty místa kde jsme byly byla hrůza. Betonové pláže a šílený přístup do vody.

 4. Petr Petřík Bárta

  Honza Zbořil to je největší bolest Chorvatska, miliony tun betonu i tam kde by to nemuselo být.

 5. Libuše Zarembová

  Zaslouzi, je tam krasne, v noci jsme se vratili

 6. Jana Kaprálová

  Štófi Káprit taky jsme tam byli a super cesta

 7. Jana Kaprálová

  Týden v září v Sučuraji a týden v Milně a bylo tu zas nádherně, bez lidí, klid, v moři delfíni…

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2020, Kategorie : Chorvatsko