Zlatni rat na ostrově Brač mezi nejlepšími místy na světě


ubytování Chorvatsko

Americký list Los Angeles Times zařadil pláž Zlatni rat v letovisku Bol do seznamu 40 nejlepších a nejneobvyklejších míst na světě. Podle jejich ohodnocení je chorvatská pláž Zlatni rat jednou z nejhezčích pláží na světě.

«Ti, kteří si myslí, že jsou všechny pláže stejné (voda, písek, vlny), by se nad tím měli znovu zamyslet. Vítejte na velkolepé pláži Zlatni rat na chorvatském pobřeží», je napsáno v článku listu Los Angeles Times, na jehož seznamu jsou opravdu neobvyklá místa jako Velká modrá díra na Bahamách, Ledový hotel ve Švédsku, podvodní restaurace na Maledivách a Kappadokie v Turecku.

Pláž Zlatý mys (Zlatni rat), pokrytá bílými oblázky, je zajímavým přírodním jevem. Písečný mys pod vlivem větru a vln neustále mění svůj tvar. Jeho výběžek je pokaždé otočen na jinou stranu. Turisté tvrdí, že se na Zlatém mysu nejlépe opálí. Na jedné straně pláže je vždy bezvětří a klidné moře. Podle pověsti se na pláži nachází kamínek, který přináší štěstí.

Pláž Zlatni rat se stala nejen ochrannou známkou letoviska Bol, ale také symbolem hodnoty chorvatského cestovního ruchu. Tato vyhlášená pláž zdobí řadu titulních stránek turistických brožurek a jejím krásám mnozí nemohou odolat. Její písčitý «jazýček» vybíhá asi půl kilometru do moře. Mys je porostlý hustým borovicovým lesem. Letovisko Bol je nejstarším pobřežním městečkem na jižní straně největšího dalmatského ostrova Brač. Byl kdysi domovem vinařů, rybářů a mořeplavců. Dnes je turistickým střediskem s hotelovými komplexy, soukromými penziony a apartmány. Restaurace s původními dalmatskými jídly na jídelníčku, potápěčské, jachtařské a tenisové kluby, fitnesová střediska a místní přístav, který je oblíbeným cílem jachtařů, přispěly k tomu, že se stal Bol lákavým cílem turistů.

ČTĚTĚ:   Dubrovník

Zdroj: Turistické sdružení Splitsko-dalmatské župy
www.dalmatia.hr

Zlatni rat na ostrově Brač mezi nejlepšími místy na světě
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2012, Kategorie : Chorvatsko