Znáte nejoblíbenější vodní aktivity a sporty v Chorvatsku?


ubytování Chorvatsko

Většina lidí jezdí do Chorvatska právě za mořem. Ale najdete zde i krásné horské vrcholy, pohádkové mokřady nebo nezkrotné řeky. Byla by škoda tuto chorvatskou různorodost nevyužít. Pojďte se s námi podívat, jak můžete strávit dovolenou v Chorvatsku aktivně.

Lidská vynalézavost nezná mezí. To lze pozorovat i na počtu vodních sportů. Proč tedy nevyužít dovolenou u moře pro získání nových adrenalinových zážitků. Co vše tedy můžete na dovolené v Chorvatsku zažít?

potápění v chorvatsku

Potápění

Mnohdy byste se mohli až divit, co vše lze pod mořem nalézt. Někdo říká, že celý nový svět – respektive – starý svět. Miliony druhů ryb, korálů, řas a dalších živočichů, vraky lodí, stará zatopená města – to všechno moře ukrývá. Tudíž je pochopitelné, že řadu lidí velmi láká tuto oblast prozkoumat.

Nejlepší místa pro potápění v chorvatsku jsou břehy města Rovinj u Jaderského moře, kde narazíte na vrak lodi barona Gautshiho. Dále je velmi oblíbený jeskynní systém, známý jako Katedrála překrytý ostrovem Premuda. Jedno z nejkrásnějších míst k potápění na Jadranu je kamenný obelisk Kampanel.

Tip: Cena potápění se pohybuje od 40 € nahoru. Při potápění raději následujte zkušeného místního potápěče. Moře je nevyzpytatelné a není radno ho podceňovat.

Jachting

jacthing v Chorvatsku

Mladí lidé si dovolenou u Jaderského moře často spojují s plachtěním. Tisíce ostrovů, útesy, hřebeny a mírný vítr přímo vybízí k zapůjčení plachetnice, ať už s kapitánem nebo bez. Pro plachtění je vždycky ideální doba a záleží jen na vašich preferencích.

Nejoblíbenější destinace stvořené přímo k jachtingu je zátoka Zaklopatice na ostrově Lastovo. Tato zátoka společně se zátokou Portorosso, Jurjevo luka, Korita nebo Davjenica nabízí pohled původní nedotčené krajiny. Dalším oblíbeným místem je Maslinica na ostrově Šolta, kde se můžete kochat hustými lesy a zátokami. A posledním top místem je bezpochyby přístav Marina Kremik poblíž Dalmácie.

ČTĚTĚ:   Objevte skryté klenoty Istrijského poloostrova

Tip: Základní balíček jachtingu pro osobu je 500 € a výše. Také nezapomeňte pruhované vodácké tričko, ve kterém mezi zkušené námořníky zapadnete raz dva.

Windsurfing

Jeden z prvních vodních sportů vůbec, jehož vznik se datuje do 60. let 20. století. Pro představu těm, kteří vůbec nevědí – stojíte na “surfu”, kte kterému je připevněná jedna plachta, za kterou se držíte a “bojujete” s větrem.

Mladí sportovní nadšenci si tento sport rychle oblíbili a v chorvatsku se tak stává téměř běžnou záležitostí. Nejlepší místa pro tento adrenalinový sport jsou místa se stálými větry. Jedním z nich je ostrov Bol, poloostrov Pelješac nebo letovisko Baška a Punat na ostrově Krk.

Tip: Pokud jste úplný začátečník, bude vás kurz pro začátečníky stát zhruba 95 € na 8 hodin. Pakliže jste již zkušený sportovec a hodláte financovat jen vypůjčení, bude vás to stát zhruba 14 € (100 kun).

Vodní lyžování

Lyžování na vodě, kdo to kdy slyšel? Dnes již běžná realita v přímořských rekreačních střediscích, ale i na rybníce v Čechách. Není to sice nejjednodušší, ale časem se do toho dostanete a možná se i opravdu svezete. Lyže na nohách, lano zaháknuté za člun nebo vlek v ruce, trocha odhodlání a zábava je na světě. Tento druh sportu je dnes velmi rozšířen, můžete si jej vyzkoušet např. v Istrii.

Tip: Jedna hodinová jízda zde stojí zhruba 53 € (400 kun).

Wakeboard

Jeden z novějších vynálezů je tzv. wakeboard. Dnes už se s tímto sportem můžete setkat i v Česku. Inspirace tohoto sportu je nepochybně ve snowboardingu a vodním lyžování. Obout si prkno, chytit se lana zaháknutého za člun či vlek a hurá na parádní jízdu. Tento sport se vyskytuje v letovisku Punat na ostrově Krku, Zelená laguna v Poreči či na ostrově Pag.

ČTĚTĚ:   Po stopách Vinnetoua za krásami Chorvatska

Tip: Cena tohoto hodinového zážitku se pohybuje na úrovni 14 € (100 kun).

Další sporty

Chorvatsko je na zábavu opravdu bohaté. Další co je zde oblíbené a můžete si vyzkoušet je například:

  • Kiteboarding
  • Kajak
  • Kanoe
  • Vodní skútry
  • Vodní pólo – populární chorvatský sport, chorvatská reprezentace patří mezi tu nejlepší na světě.

Tip: Ať už zvolíte jakýkoliv sport, je dobré tyto zážitky zdokumentovat. Proto se už dopředu naučte fotit pěkné fotky z dovolené, ať máte na co se smíchem vzpomínat.

Vodní aktivity

Jestliže máte chuť na něco míň náročného na zkušenosti a vytrvalost a chcete si užít trošku více srandy a případně zapojit i děti. Vyzkoušet můžete tyto aktivity:

  • Parasailing – “let” padákem zaháknutým za člun.
  • Jízda na banánech – snad všemi známá jízda na gumovém banánu, který se táhne za člunem. Udržet se je někdy pěkná makačka.
  • Jiná gumová plavidla – princip jízdy na banánu se kopíruje mezi další různé atrakce. Narazit můžete například na kruhy, sedačky apod.

Teď už víte, jak si dovolenou v Chorvatsku zpestřit. Tudíž se musíme zeptat: Už máte zajištěné své ubytování přímo od majitelů bez provize cestovkám? Hledejte na www.UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz/hledej

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2021, Kategorie : Chorvatsko