10 nejkrásnějších chorvatských ostrovů


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko patří právem mezi ty nejkrásnější a nejoblíbenější dovolenkové destinace. Za několik málo hodin si můžete pěkně lebedit na pláži a své problémy nechat odplavit azurově modrým mořem. Pokud vás nelákají tradiční letoviska, není nic lehčího, než se porozhlédnout po netradiční dovolené na některém z chorvatských ostrovů. Následující článek vám představí ty úplně nejkrásnější.

 

1. Brijunské ostrovy

Kdo jednou navštíví Brijunské ostrovy, již nikdy se nebude chtít vrátit zpět do rodné domoviny. Podle legendy Bůh stvořil jeden velký panensky čistý ostrov, na kterém bylo všeho dostatek. Když toto dokonalé dílo spatřil ďábel, v záchvatu zlosti na ostrov rozsypal kameny a tím jej roztříštil na Veli a Mali Brijun a několik dalších maličkých ostrůvků.  Jejich krása však nijak neutrpěla. Ne nadarmo se říká Brijunským ostrovům ostrovy celebrit…

2. Sušac

Na tomto ostrůvku žije pouze desítka lidí, proto je prakticky neobydlený. Jediná ubytovací kapacita je v místním majáku, který slibuje opravdu nezapomenutelné zážitky.

3. Drvenik Mali

Ani zde nečekejte zástupy místních obyvatel a turistů. Stálí obyvatelé jsou zde zastoupeni číslem 56. Ostrov je významný svým klidem a jedinečnou atmosférou, ale zejména nádhernými plážemi a členitým pobřežím.

4. Iž

Okouzlující ostrov, na kterém vás překvapí zejména jeho bohatá fauna a flora. Chcete-li si alespoň na chvíli připadat jako Robinson, můžete to zkusit právě na tomto ostrově v severní Dalmácii.

5. Brač

Pokud vám nevadí turistický ruch a chcete navštívit jednu z nejkrásnějších pláží na světě, vydejte se na Brač a vyhlášenou pláž Zlatni rat.

6. Kornat

Ostrov Kornat – největší z kornatského souostroví nabízí nejen běloskvoucí pláže, ale také vyhlášený národní park Kornati, který rozhodně stojí za návštěvu.

7. Ist

Téměř neobydlený ostrůvek Ist, nacházející se v severní Dalmácii, obývá pouze 240 stálých obyvatel. Romantika a klid je tedy stoprocentně zaručen!

ČTĚTĚ:   Banjole u Medulinu

8. Molat

Také na tomto ostrůvku žijí pouze dvě stovky stálých obyvatel. Užívat si dovolenou zde můžete v tzv. Robinsonádách a na jachtách. Pro jachtaření má Molat vynikající podmínky.

9. Koločep

Ostrůvek o rozloze 2,35 kilometrů čtverečných zaujme všechny milovníky klidné dovolené. Na ostrově se nachází minimum turistů a maximum historicky zajímavých památek.

10. Susak

Další z téměř „neobydlených“ chorvatských ostrůvků slibuje klidnou dovolenou a dlouhé písčité pláže včetně skrytých zátok.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko