3 nejlepší chorvatská místa pro rodinnou dovolenou


ubytování Chorvatsko

Čeká vás rodinná dovolená a rádi byste ji strávili v Chorvatsku? Ne všechna místa jsou pro rodiny s dětmi ideální. Co by měla taková ideální destinace pro dovolenou s dětmi splňovat?

Mělo by to být místo s krásným mořem a plážemi, které umožňují pohodlný vstup do vody. Nemělo by to být moc velké město, kde si děti neoddechnou, ani maličká vesnice, kde se brzy začnou nudit. Mělo by to být místo, odkud se dá jezdit na výlety a kde se dají provozovat zajímavé sportovní aktivity, které děti budou bavit. A bylo by fajn, kdyby v okolí byla nějaká hřiště, zábavné parky nebo aquacentra, nemyslíte? Taková místa v Chorvatsku jsou. Toto jsou jedny z nejlepších chorvatských destinací, kde si můžete užít báječnou rodinnou dovolenou.

Istralandia

Umag, Istrie

Umag a jeho blízké okolí se zamilují především trochu starší děti, ale ani ti úplně maličcí se tu nebudou nudit. Jedná se o přímořské letovisko s krásnými plážemi a nádhernou scenérií. Má okouzlující staré město plné dlážděných uliček a malebných náměstí. Najdete tu spoustu vynikajících restaurací, kaváren a cukráren. A pro děti je tu toho opravdu dost. Kromě pláží a krásného moře se tu totiž nachází úžasný adrenalinový park, jehož největší atrakcí je lanová dráha natažená mezi stromy ve výšce 2, 7 a 11 metrů! Dalším oblíbeným místem pro děti i dospělé je nedaleký vyhlášený Aquapark Istralandia. Tady nebudete vědět kam dřív a věřte tomu, že sem během vaší dovolené pravděpodobně zavítáte vícekrát než jen jednou. V samotném Umagu najdete oblázkovou pláž, dětská hřiště a dokonce i skatepark, takže vaše děti si tu jistě zábavu najdou každý den.

Podstrana

Podstrana, Dalmácie

Jedním z nejoblíbenějších míst pro rodinnou dovolenou v Dalmácii je menší pobřežní město Podstrana, které se nachází jen 30 minut od Splitu. Podstrana má krásný přístav a podél pobřeží tu objevíte spoustu kaváren, restaurací i různých pekáren, kde si na své přijdou hlavně děti. Je to mnohem tišší město než je Split, který také bývá často turistickým cílem rodin. Podstranu jsme však zvolili pro větší klid a poklidnější atmosféru. Navíc má úžasnou polohu se snadným přístupem k moři, kaňonům i nedalekým ostrovům. Nejlepší pláží pro děti je Strozanac, která je oblázková, ale jak vstoupíte do moře a uděláte pár kroků, ucítíte pod nohama příjemný měkký písek. Můžete tu zažít dobrodružnou dovolenou s mnoha výlety do přírody, na jiné blízké pláže, nebo do měst. Nedaleko je Omiš, Split a městečka na okouzlující Makarské riviéře.

ČTĚTĚ:   Jak zapomenutá pevnost Punta Cristo u Puly znovu ožila
Pláž Zlatý roh

Ostrov Brač, Dalmácie

Jeden z nejúžasnějších chorvatských ostrovů, kde můžete strávit se svou příjemnou dovolenou s dětmi, je ostrov Brač. Tento ostrov je opravdovým klenotem, který často bývá přehlížen, protože většina turistů míří na Hvar nebo na Korčulu. Ale pro aktivní rodinu je Brač jako stvořený a možná nejlepší ze všech chorvatských ostrovů vůbec. Najdete tu spoustu idylických vesniček a největším pokladem je jedna z nejkrásnějších pláží na světě – Zlatý roh. Kromě spousty nádherných oblázkových i písečných pláží, tu můžete navštívit vodní nafukovací Aquapark Supetar nebo si vyzkoušet paddle board či kajak na moři. Velmi oblíbený mezi dětmi je i přírodní park Sutivan, kde si mohou užít minizoo s krávami, kozami, koňmi i osly. Nechybí tu ani dětské hřiště a malá botanická zahrada.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2024, Kategorie : Chorvatsko