5 důvodů, proč si zamilujete letovisko Baška Voda!


ubytování Chorvatsko

Tohle místo je učiněným rájem na zemi! Minimálně pro ty, kteří vyhledávají pohodu, klid, slunce a krásné moře. Pokud je tohle to, co od své dovolené očekáváte, tak jste právě našli svůj cíl. Neváhejte, Baška Voda na vás už čeká! A my přinášíme 5 důvodů, proč si to tu zamilujete také! Znáte ještě další?

 

1. Baška Voda leží ve Střední Dalmácii, která je považovaná za nejkrásnější část Chorvatska

Přesto, že má Chorvatsko spoustu krásných míst, a to i na ostrovech, Střední Dalmácie a konkrétně Makarská riviéra je pro mnoho turistů absolutní TOP! Dělá to teplejší počasí než na severu, luxusní promenády místních měst a palmy, které kontrastují s vysokými horami, které tu vyrůstají nedaleko od pobřeží. Členité pobřeží a příjemné pláže jsou samozřejmě třešničkou na dortu.

2. V malebném letovisku najdete spoustu kaváren, obchodů a vynikajících restaurací

Dovolená je přeci o tom, užít si ji z plna hrdla. A vaše hrdlo v Bašce Vodě bude v sedmém nebi. Vyzkoušejte třeba restauraci Karlo s nádherným výhledem na moře! Nebo chcete raději povečeřet v útulném a neformálním prostředí? Tak to by měla být vaším cílem místní Kanoba Toni. Ve všech kavárnách vám udělají senzační kafe a není tu cukrárna, ve které by zmrzlina nechutnala dokonale!

3. Můžete si celé dny užívat senzační pláže

Nejlepší jsou na tomto letovisku, podobně jako i v ostatních městech na Makarské riviéře, pláže! Jsou lemované borovicovými lesy a tvořeny jemnými oblázky. Mezi známé pláže v letovisku Baška Voda patří kamenitá pláž Nikolina, neboli pláž Sv. Mikuláše v centru města, která se pyšní Modrou vlajkou. Je v této oblasti nejznámější. V její bezprostřední blízkosti jsou bary, kavárny a restaurace. Pláž je hlídaná záchranáři a je tu mělčina vhodná pro děti. Nedaleko je i pláž pro psy nebo nudistická pláž.

ČTĚTĚ:   Istrie - nejoblíbenější letoviska

4. Z Bašky Vody můžete podnikat spoustu výletů

Baška Voda leží jen 10 kilometrů od Makarské, kam se rozhodně musíte také vypravit na výlet. Zajděte se podívat do muzea, kde leží krásná sbírka mušlí z Jadranu i jiných světových moří! Je to také kousek do nedaleké Brely, ve které panuje spíše luxusnější atmosféra. Z Bašky Vody můžete podniknout výlety na populární ostrovy Hvar a Brač nebo snadno navštívit historická města Trogir, Šibenik nebo Split. Není to odsud daleko ani k vodopádům řeky Krka nebo k řece Cetině, která je vyhledávaná raftaři.

5. Mimo sezónu je to ideální místo pro cyklisty a milovníky pěších túr

Do Bašky Vody se hojně jezdí i mimo sezónu, kdy tu už nepanují taková horka. Milují to tu především ti, kteří holdují pěším túrám po horách a míří sem i ti, kteří rádi zdolávají terén na kole. Pohoří Biokovo je pro obě skupiny sportovců jako dělané!

 

levné apartmány Baška Voda
Ubytování v Bašce Vodě

11 Responses to 5 důvodů, proč si zamilujete letovisko Baška Voda!

 1. Pavel Vasko

  Luc Ka bylo krasne

 2. Monika Rautnerová

  Více jak 12 let ❤

 3. Jarda Zamecnik

  16 let. Apartmány Marina, Marina Jurišić, vřele doporučuji.

 4. Marina Jurišić

  Jarda Zamecnik hvala prijatelju iz najljepšeg grada na svijetu

 5. Michaela Hasmuková

  Moje srdcovka ❤️❤️

 6. Jana Nekvapilová

  Byla jsem tam ze zakladni skolou cca pred 18 lety a tehdy tam bylo nadherne… nikdy nezapomenu.
  ..skvely tyden…jen ta cesta busem byla narocna… :-* 😉 <3

 7. František Smištík

  Moc dobře znám. Penzion Ivana a majitelé Vedran a Sanya Bužic

 8. Daniela Gletová Červená

  Miluji jezdim uz 12.let v lete a v zari

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2020, Kategorie : Chorvatsko