5 hlavních důvodů, proč se Omiš stane vaší srdcovkou


ubytování Chorvatsko

Hodně Čechů jezdí na Istrii, protože je nejblíž. Hodně z nás také jezdí na Makarskou riviéru, protože tam je to vyhlášené. A spoustu českých turistů můžete každoročně potkat i ve velkých všeobecně oblíbených letoviscích, jako je Zadar, Šibenik nebo Dubrovnik. Jenomže Chorvatsko má ještě jedno místo, které je mnohými turisty považováno za top destinaci. A tím místem je letovisko Omiš a jeho okolí!

Omiš

Omiš má všechno, co může ideální dovolená nabídnout: krásné moře, upravené pláže, výjimečnou přírodu, historii, možnosti výletů, možnosti vyzkoušet si netradiční i adrenalinové sporty, velký výběr skvělých restaurací i bary, ze kterých se vám ani k ránu nebude chtít odejít. Pokud si zvolíte za svou letní destinaci Omiš, budete na ní dlouhá léta vzpomínat a jednoho dne se sem pravděpodobně zase vrátíte.

Sepsali jsme pro vás ty hlavní důvody, proč se tohle místo může stát i vaší srdcovkou. Tady jsou!

 • Omiš má úžasnou scenérii
řeka Cetina v Omiši
řeka Cetina v Omiši

Omiš je pobřežní letovisko v místě, kde se divoká řeka Cetina vlévá do moře. U města si našla cestu mezi obrovskými skálami, které ční vysoko nad něj a vytváří mu tak dramatické pozadí. Dominantou přírody v okolí Omiše je tak blahodárná voda. Ne jen překrásné moře a s ním spojené pláže, ale také divokost největší chorvatské řeky, která se vlévá do Jaderského moře. Takovou scenérii jen tak někde nespatříte!

 • Pocítíte tady vzrušující historii
Omiš v noci
Omiš v noci

Chorvatsko má spoustu historických měst a kdo tuto zemi navštěvuje často, poznal by chorvatskou architekturu na jakékoliv fotografii jedna dvě. Omiš má však historii přece jenom trochu víc vzrušující než jiná místa v zemi. Město bývalo totiž svého času pirátským útočištěm, a to právě díky své poloze a vysokým skalám, kde se mohli schovávat. Můžete navštívit pirátské muzeum, kde se dozvíte mnoho zajímavostí a až budete poté procházet ulicemi starého města, sami pocítíte tu prazvláštní a vzrušující atmosféru, která tu panuje.

 • Můžete si vybrat z mnoha výletů a zážitků
ČTĚTĚ:   Chorvatský Národní park Risnjak

Procházky městem, návštěva pevnosti Mirabella, výšlap na nedalekou Starigradskou pevnost, projížďky po Omišské riviéře a s úžasnými plážemi.. je vám to málo? Dobře, tak co třeba výlet lodí na ostrov Hvar nebo Brač? Co takhle půjčit si kajak a projet se z města do nejbližších a klidných části řeky Cetiny? Můžete tu sledovat, jak se pastelové odstíny budov města postupně mění ve vysoké útesy šedé krasové skály, na které svůj adrenalin probouzí k životu odvážní horolezci. Můžete si tu vyzkoušet lezení po skalách nebo se vydat výš proti proudu řeky a zažít její divokost tváří v tvář na raftu. Řeka Cetina nabízí pohledy na divoké vodopády i klidná jezírka, kde se můžete vykoupat. A pro velké milovníky adrenalinu je tu také zipline, ze které se vám pořádně naježí chlupy!

 • Místní kuchyně je jednoduchá, ale dokonalá
chorvatský Omiš s mostem přes řeku Cetinu

V Omiši u moře si můžete pochutnávat na dokonale připravených rybách a darech moře. Čím výš se vydáte po řece Cetině, restaurace se zaměřují na rustikální kuchyni. A tak se budete olizovat nad domácím chlebem s tlustou kůrkou, vynikajícím pršutem a místním sýrem. V malých vesničkách daleko od pobřeží můžete ochutnat autentické chorvatské jídlo – velkou plněnou placku Soparnik, kterou jinde než v malé oblasti v okolí Omiše neochutnáte.

 • Omiš je ráj pro plážové povaleče

Pokud vás neutáhneme na historii města, lahodnou kuchyni, ani na spoustu nezapomenutelných zážitků v přírodě, dostaneme vás na místní pláže! Už jen kvůli nim se sem totiž vyplatí jet. Přímo v srdci města se nachází omišská pláž, které je tvořena pískem a je jednou z nejoblíbenějších v celém Chorvatsku a v okolí je spousta soukromých apartmánů kde najdete výhodné ubytování. Je tu svěží voda, za což můžete poděkovat právě řece Cetině, která se tu s mořem míchá a příjemně ho ochlazuje. Celá Omišská riviéra má spoustu dalších převážně oblázkových pláží, kde můžete trávit hodiny a hodiny. Každý si tu najde tu svou!

ČTĚTĚ:   Co vám nesmí chybět v batohu při túře do chorvatských hor?

levné apartmány Omiš
Ubytování v Omiši

5 hlavních důvodů, proč se Omiš stane vaší srdcovkou
5 (100%) 2 hlas[ů]

10 Responses to 5 hlavních důvodů, proč se Omiš stane vaší srdcovkou

 1. Evča Šafaříková

  Je tam krásně, když člověk jede kolem, ale mít v Podgoře pláž 5m od hotelu je úžasné

 2. Hana Hovorková

  Naše srdcovka již dvacet let

 3. Marián Meheš

  Moja je už dávno Omiš-Nemira.

 4. Hana Kovalovská

  Omiš je nádherný

 5. Ludmila Litošová

  Dalmácie,otok Čiovo Dolni okrug ,to je naše srdcovka 36 let..Omiš řeka Cetina,Split Dioklecanuv palác,přístav,ostrov Primošten,poloostrov Pelješac,Korčula,ostrov Krk,ostrov Murter,Trogir dalšį a dalšį srdcovky..

 6. Michaela Sklenářová

  Omiš, Cetina, milujeme, ale naše srdcovka je už 20 let Trpanj na Pelješacu.

 7. Eva Chmelova

  Omiš je velice krásná,byli jsme tam několikrát ale bez milovaného Orebice si dovolenou v Chorvatsku nedovedu a ani nechci představit

 8. Zuzana Petrašova

  Omiš moje srdcovka ❤️

 9. Hana Panochová Kédlová

  Libor Matula koupali jsme se i v Cetině. Voda na městské pláži má v létě 25°c.

 10. Eva Krivkova

  Znám už mnohokrát jsme tam byli

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2020, Kategorie : Chorvatsko