5 nejlepších aquaparků v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Za posledních 5 let Chorvatsko zvýšilo nabídku turistických atrakcí, které se zaměřují hlavně na rodiny s dětmi. Patří mezi ně především aquaparky a vodní světy, které děti přitahují jako magnet. Vybrali jsme pro vás 5 TOP míst plných vodní zábavy.

Moře je moře, ale pokud se chcete pořádně vyblbnout a užít si den plný zábavy a legrace, vodní park je tím pravým místem. A nebudeme si nic nalhávat, nejen děti, ale i my dospělí častokrát vodní zábavě nedokážeme odolat!

Aquapark

 1. Aquapark Aquacolors, Poreč

Jedná se o největší aquapark v Chorvatsku, který leží poblíž turistického resortu Zelena Laguna v Poreči na Istrijském poloostrově. Rozkládá se na ploše 100 000 m² a denně ho během léta navštíví 3000 až 5000 osob.

Tento vodní park byl oficiálně otevřen v květnu roku 2015 a je považován za jeden z nejmodernějších aquaparků v celé Evropě. Nabízí spoustu zábavy i adrenalinových zážitků nejen pro děti, ale i pro dospělé! Jedná se o opravdové vodní království, ve kterém naleznete 12 obrovských skluzavek, bazén s vlnami, divokou řeku dlouhou 500 metrů (nejdelší v celé jižní Evropě), dětský bazén s malými skluzavkami a další atrakce.

Zahrát si můžete beach volejbal a osvěžení najdete v 5 fast foodech a 3 barech. Mezi služby patří také animace pro děti i dosplělé. Aquapark je otevřen od června do září.

 1. Aquapark Istralandia, Brtonigla

Další aquapark, který doporučujeme, najdete opět na Istrii – tentokrát ale na severozápadě poloostrova ve městě Brtonigla. Tento park získal v roce 2016 ocenění za nejlepší vodní park v Evropě a v letošním roce obdržel na TripAdvisoru 6. místo v žebříčku nejlepších světových vodních parků serverem. Tak hurá tam! V hlavní sezóně je v Istralandii k dispozici 20 atrakcí, které denně navštíví okolo 4500 lidí. Nechybí vodní skluzavky různých délek a výšek, které jsou doprovázené světlem a zvukovými efekty a mají celkovou délku přes 1,6 kilometru.

ČTĚTĚ:   Rab - rozmanitý ostrov s historickým dědictvím

 1. Aquapark Čikat, Lošinj

Na kvarnerském ostrově Lošinj je nádherné moře a spoustu skrytých pláží, ke kterým je však často nelehký přístup. Do aquaparku Čikat se však dostanete velmi snadno. Najdete ho ve steknojmeném kempui u města Mali Lošinj a dojdete k němu snadno i pěšky. Jedná se o nejstarší aquapark v Chorvatsku, který nabízí 3 bazény s různými hloubkami, dva bazény pro děti, velký plavecký bazén, 3 tématické rekreační bazény, skluzavky, umělé vodopády a různé jiné atrakce, které vás příjemně osvěží.

 1. Solaris aquapark, Šibenik

Pokud budete s dětmi své volné dny plné slunce a pohody trávit u historického města Šibenik, navštivte aquapark Solaris! Je to první vodní park v srdci Dalmácie a najdete ho mezi Solaris Kids Hotel Adrija a Solaris Beach Hotel Jakov. Můžete využít 6 různých skluzavek, z nichž některé dosahují výšky až 13 metrů. Součástí parku jsou i různé jiné vodní atrakce a park je unikátní svým designem se zarostlým zeleným prostředím. Nechybí ani hrací zóna pro úplně malé děti!

Solaris

 1. Aquapark Adamovec, Záhřeb

Poblíž hlavního města (asi 20 km) Chorvatska se nachází další aquapark, který je naším posledním tipem. Adamovec má kromě venkovního a krytého bazénu, také termální bazény a masážní bazény, wellness, fitness centrum, sauny a jacuzzi. Občerstvit se můžete v baru nebo v restauraci.

 

5 nejlepších aquaparků v Chorvatsku
5 (100%) 1 hlas[ů]

2 Responses to 5 nejlepších aquaparků v Chorvatsku

 1. Jiří Štěpán

  Až na ty zvýšené ceny v celém Chorvatsku

 2. Máme rádi CHORVATSKO

  Ani ne, jsou stejné jako minulý rok

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2018, Kategorie : Chorvatsko