Proč jezdíte do Chorvatska? Co na to Češi?


ubytování Chorvatsko

Znáte z televize zábavnou soutěž Co na to Češi? Nechali jsme se inspirovat a zeptali jsme se Čechů, kteří jezdí k Jadranu, na otázku „Proč jezdíte do Chorvatska“? Nebylo jich sice 100, ale bylo jich dost. 7 nejčastějších odpovědí najdete v našem článku. A jaká by byla ta vaše?

1. Je tam krásné moře

Chorvatsko má bezpochyby jedno z nejkrásnějších moří ze všech evropských států. Až na výjimky je průzračně čisté a v parném létě nádherně osvěžující. Není divu, že právě moře bylo nejčastější odpovědí!

2. Za sluncem a teplem

Kdo by nemiloval slunce a teplo! A v Chorvatsku je ho požehnaně. My tu sice v létě máme už taky pěkná vedra, jenže už nemáme to moře, které ho pozvedne na vyšší level!

3. Je to blízko

Hodně Čechů zkrátka jezdí do Chorvatska proto, že je relativně blízko našim hranicím. Už za 9 hodin od výjezdu můžete být u Jadranu. Je to jedna z mála pobřežních zemí, kam můžeme v pohodě dojet autem.

4. Domluvím se tam česky

V Čechách stále existuje spousta lidí, především ze starší generace, kteří neumí mluvit cizí řečí. Vypravit se proto do nějaké země, kde se nemluví česky, může být pro ně nepříjemné. Chorvatština má ale spoustu podobných slov a pomocí rukou i nohou se tu domluvíme i bez znalosti angličtiny nebo chorvatštiny.

5. Chorvatsko má krásné pobřeží

Jen se podíváte na pobřeží, už víte, že jste v Chorvatsku! Tak členité a skalnaté pobřeží jen tak někde v Evropě nenajdete. Možná v nějakém národním parku na Sicílii. Malé zátoky, vysoké útesy, borové lesy a hned pod nimi azurově modré moře! Chorvatsko má zkrátka unikátní a snadno rozpoznatelnou přírodu, města, vesničky i pobřeží!

6. Mám tam přátele

Tato odpověď nás trochu překvapila a ještě překvapivější bylo, že ji zvolilo poměrně hodně lidí. Chorvatsko je už tak dlouho oblíbené mezi Čechy, že si tu mnoho z nich během let vytvořilo přátele. Jak jinak tedy strávit ideální pohodovou dovolenou než u moře na slunci po boku svých zahraničních kamarádů?

ČTĚTĚ:   Říjen v Chorvatsku: místo plavek sbalte kolo!

7. Miluji výlety na ostrovy

Chorvatsko má obrovský počet ostrovů a ostrůvků a i tento fakt se stal důvodem pro mnoho turistů vyrážet právě sem. Někteří Češi výletům na ostrovy jednoduše naprosto podlehli! A není se čemu divit, už samotná plavba na ně je krásným zážitkem! A jejich poznávání je mnohdy tak vzrušující!

Mezi dalšími odpověďmi se objevila také pohodová atmosféra, zmrzlina, levné víno nebo skvělá kuchyně. Tak co byste odpověděli vy? Proč máte rádi Chorvatsko?

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte

24 Responses to Proč jezdíte do Chorvatska? Co na to Češi?

 1. Stáňa Valešová

  Protože je tam tak nádherně, že bych tam mohla žít ❤️

 2. Pavlína Bučko

  Dovolená u českého rybníka vyjde stejně finančně jak u týden u moře v Chorvatsku ❤️.

 3. Jarka Ficnarová

  Jedním slovem SRDCOVKA ❤️❤️ už velmi mnoho let

 4. Vladka Nová

  Stáňa Valešová i já bych mohla❤️

 5. Dedicova Zuzana

  Top jídlo moře lidi

 6. Zdenička Kuželová

  Když jsem asi před 12 lety přijela poprvé do Chorvatska, tak jsem se do této země zamilovala, kdybych tu v Čechách neměla rodinu už tam určitě žiju, všechno tam mjluju. ❤️❤️❤️❤️❤️

 7. Lucénka Gr

  Srdecni zalezitost❤️

 8. Dan Zeman

  Mám tam kamaráda :))

 9. Fanda Kletečka

  Martin Pech rekl clovek, ktery tam nikdy nebyl. A vi tedy prdlacku. Drazsi je tak mozna cesta.

 10. Pavlína Bučko

  Martin Pech objednal jste si někdy chatu pro 4 osoby a s nějakým vyžitím pro dečka? Za pět tisíc ji určitě neseženete. Píšu o ubytování. Když jste takovy hulvát a starate se co jíme tak paštiky určitě ne a i kdyby jo tak vám je po tom houby…..

 11. Zdenka Jedličková

  Mamka, taťka, bratr _všichni narození v Chorvatsku,již všichni nežijí. Rádi návštěvujeme zbytek rodiny, která tam žije a taky vidět to krásné moře

 12. Milena Sklenarova

  Nemůžete nemilivat JADRANa… ❤ ale mohli by si nás zase trochu víc vážit… jako dřív, když jsme tam jezdili i za jejich války. Poslední dobou už nad námi ohrnovali trochu nos..

 13. Tomas Fantozzi

  Ptesne tak,je to laska k Chorvatsku proste k mistu kde mame plno spominek atd… je to krasna zeme. Hlavne uz jsme mezi mistnima rodina z Čr! Proste more,slunce lidi proste vsechno vzduch atd… milujem to a budem tam jezdit az dosmrti!

 14. Hana Mazurová

  Chorvatsko miluji, vždy se nemůžu dočkat té krásy, to nádherné moře miluji Bašku vodu❤️

 15. Kvetoslava Jank

  Chorvátsko moja srdcovka. Milujem ich nádherné piesne, more. Rada sa tam vraciam.

 16. Eva Lapčíková Židlíková

  Miluju Gradac.. ❤️❤️

 17. Vlasta Kováčiková Černá

  Mě se tam moc líbí ♥️

 18. Miriam Možiešíková

  Moře, teplo, krásná příroda a výborná zmrzlina!!!

 19. Jiří Svoboda

  Prostě miluji Chorvatsko je to ❤️

 20. Jarda Matějka

  Jezdím tam pracovně a to proto, že mě tam v práci posílají.
  Ale mě to nevadí, je tu hezky, člověk se zadarmo podívá 30x ročně v moři a mimo sezónu je tu božský klid oproti silnicím třeba u nás nebo v Německu.

 21. Vladislava Chourova

  Já bych se tam klidně i odstěhovala. Sluníčko, more, míli lide. Jako plavkyně bych si klidně vystacila jen s morem, sluníčkem, krásnou přírodou a rybami

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2020, Kategorie : Chorvatsko