7 tipů pro šnorchlování v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Jednou z nejvíce turisticky oblíbených destinací je Chorvatsko. Není to jen díky skvělé kultuře a báječnému jídlu, ale také kvůli krásné přírodě. Hlavním lákadlem je především moře, které je velmi čisté a teplé. Není se tedy čemu divit, že jedním z oblíbených sportů, který se provozuje po celém chorvatském pobřeží, je potápění na nádech. Šnorchlování Chorvatsko nabízí jedinečnou podívanou na podmořský život. Zde je několik tipů jak si užít šnorchlování Chorvatsko.

Vybavení ke šnorchlování

Na šnorchlování v Chorvatsku potřebujete správné vybavení. Základní vybavení k potápění na nádech je maska, šnorchl, ploutve a čisté moře. Chorvatské moře je velmi čisté, takže první bod máte splněný. Ostatní vybavení lze levně pořídit v kterémkoliv sportu nebo specializovaném obchodě na vodní sporty. Ceny se různí podle toho, jak moc kvalitní chcete vybavení.

Péče o vybavení

Slaná voda je pro potápěčské vybavení velmi agresivní. Je proto důležité o své nářadí dobře pečovat. Výbavu ke šnorchlování nevystavuje příliš přímému slunci a po každém výstupu z moře jej omyjeme ve sladké vodě.

Bezpečnost při šnorchlování

Šnorchlování Chorvatsko je poměrně bezpečné a přestože se jedná o jednoduchý sport, který se lze snadno a rychle naučit, je potřeba dodržovat bezpečnostní zásady. Nevydávejte se na dlouhé šnorchlování bez doprovodu. Používejte opalovací krém, i když jste pod vodou. Nepřetěžujte se a užívejte si tuto vodní zábavu podle své výdrže.

Krásná místa ke šnorchlování v Chorvatsku

Jak již bylo řečeno, Chorvatsko má krásnou přírodu a především moře. Pokud plánujete šnorchlování v Chorvatsku, máte jistotu nevšedního zážitku a skvělou podívanou. Nejhezčí místa najdete vždy daleko od městského ruchu a civilizace.images

Šnorchlování v Istrii

Šnorchlování Chorvatsko v oblastii Istrie nabízí jedno z nejlepších míst k tomuto vodnímu sportu. Kousek od města Pula se nachází poloostrov Kamenjak. Kolem ostrova v mělké vodě, může nalézt bohatý podmořský život.

ČTĚTĚ:   Nenechte si ujít krásu severu - Velika

Šnorchlování v Dalmácii

Kromě oblasti Istrie nabízí šnorchlování Chorvatsko i další zajímavou lokalitu. Tou je severní Dalmácie, kde se nachází národní park Kornati, které nabízí na 147 ostrovů, ostrůvků a útesů. Můžete zde nalézt až 700 druhů živočichů a rostlin.

Další zajímavé destinace pro šnorchlování Chorvatsko

Kromě dvou zmíněných lokalit, kde lze kvalitně šnorchlovat, se vyplatí i jiné Chorvatské destinace ideální ke šnorchlování. Ostrovy Brač, Hvar, Mljet či Korčula nabízí kvalitní podívanou a o překrásné rybičky není nouze. Poloostrov Pelješac se také nemusí stydět a patří k jedním z nejoblíbenějších lokalit k šnorchlování.

7 tipů pro šnorchlování v Chorvatsku
3 (60%) 6 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2014, Kategorie : Magazín