Advent v Záhřebu bude zářit víc než kdykoliv předtím!


ubytování Chorvatsko

Stejně tak, jako v Praze nebo jiných evropských městech, bude i v Záhřebu letošní advent trochu jiný. Přestože rok 2020 narušil obvyklé plány a zavedl nová pravidla, adventního ducha zastavit nedokázal. Naopak, Záhřeb bude letos zářit více než kdykoli předtím a slavná místa v centru města budou zdobena nápaditými vánočními instalacemi. Advent je tady a jeho světlo nás hřeje, šíří radost i naději na lepší budoucnost.

Pokud letos turisté zamíří o Vánocích do chorvatského hlavního města, zklamaní nebudou. Procházka po Horním a Dolním Městě nabídne i tentokrát tu pravou vánoční atmosféru. Advent je jedním ze symbolů Záhřebu a s nadšením je toto období plné oslav a luxusu vždy očekáváno. Letos se město promění ve velkou světelnou scénu vytvořenou pro zimní socializaci v ulicích, náměstích a parcích.

Záhřeb letos zažije 95 koncertů a povzbudí lidi k zapojení do oslav

Chorvatský turistický portál HR Turizam uvedl, že se tento rok hlavní důraz klade na kulturní akce a během adventu se návštěvníci mohou těšit na 9 různých hudebních festivalů a celkem 95 koncertů.

Součástí adventu v Záhřebu je projekt nazvaný Světlo adventu, do kterého se zapojilo 10 institucí v Horním městě. Ty vyzdobí svá okna ve vánočním duchu a zvou i všechny ostatní obyvatele, aby se do dekorování také zapojili. Chtějí tím přinést pozitivní emoce, povzbudit lidi a vytvořit smysl pro komunitu.

Návštěvníky čeká výstava umění i dobrého jídla

Záhřeb se dočkal i několika novinek. Jednou z nich je online výstava fotografií vánočních betlémů pořízených v letech 2007 až 2020, která nese název Záhřebský betlém. A dále je to interaktivní výstava s názvem Virtuální vánoční okna, která využije animované motivy a bude umístěna na 20 místech ve městě: v městských parcích, na náměstích a velkých veřejných prostorech. Obsah výstavy bude také možné zhlédnout pomocí speciální aplikace prostřednictvím mobilních telefonů.

ČTĚTĚ:   Navštivte TOP místa Chorvatska!

Online bude možné zhlédnout celý záhřebský advent, což potěší ty, kteří se nebudou moci zúčastnit oslav osobně.

V rámci adventu bude probíhat i gastronomický projekt ŽićBo, ve kterém budou záhřebští kuchaři prezentovat moderní záhřebskou pohostinnou scénu. V těch nejatraktivnějších lokalitách se v barech připravují speciální adventní akce a tématické aktivity, samozřejmě všechny v souladu se všemi pandemickými opatřeními.

Pozitivních emocí není nikdy moc

Kromě pandemie, kterou zažívá celý svět, postihlo letos Chorvatsko také zemětřesení. Proto je potřeba ducha Vánoc podpořit a šířit pozitivní emoce, kterých není v této době nikdy moc. Chorvatsko je národem bodrých a veselých lidí, a tak jistě i ten letošní advent bude plný smíchu a veselí. První svíčka na adventním věnci byla rozsvícena 28. listopadu a adventní oslavy tu potrvají do 1. ledna 2021.

 

levné apartmány Zagreb
Ubytování v Zagrebu

Ohodnoťte

One Response to Advent v Záhřebu bude zářit víc než kdykoliv předtím!

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2020, Kategorie : Chorvatsko