Advent v Záhřebu bude zářit víc než kdykoliv předtím!


ubytování Chorvatsko

Stejně tak, jako v Praze nebo jiných evropských městech, bude i v Záhřebu letošní advent trochu jiný. Přestože rok 2020 narušil obvyklé plány a zavedl nová pravidla, adventního ducha zastavit nedokázal. Naopak, Záhřeb bude letos zářit více než kdykoli předtím a slavná místa v centru města budou zdobena nápaditými vánočními instalacemi. Advent je tady a jeho světlo nás hřeje, šíří radost i naději na lepší budoucnost.

Pokud letos turisté zamíří o Vánocích do chorvatského hlavního města, zklamaní nebudou. Procházka po Horním a Dolním Městě nabídne i tentokrát tu pravou vánoční atmosféru. Advent je jedním ze symbolů Záhřebu a s nadšením je toto období plné oslav a luxusu vždy očekáváno. Letos se město promění ve velkou světelnou scénu vytvořenou pro zimní socializaci v ulicích, náměstích a parcích.

Záhřeb letos zažije 95 koncertů a povzbudí lidi k zapojení do oslav

Chorvatský turistický portál HR Turizam uvedl, že se tento rok hlavní důraz klade na kulturní akce a během adventu se návštěvníci mohou těšit na 9 různých hudebních festivalů a celkem 95 koncertů.

Součástí adventu v Záhřebu je projekt nazvaný Světlo adventu, do kterého se zapojilo 10 institucí v Horním městě. Ty vyzdobí svá okna ve vánočním duchu a zvou i všechny ostatní obyvatele, aby se do dekorování také zapojili. Chtějí tím přinést pozitivní emoce, povzbudit lidi a vytvořit smysl pro komunitu.

Návštěvníky čeká výstava umění i dobrého jídla

Záhřeb se dočkal i několika novinek. Jednou z nich je online výstava fotografií vánočních betlémů pořízených v letech 2007 až 2020, která nese název Záhřebský betlém. A dále je to interaktivní výstava s názvem Virtuální vánoční okna, která využije animované motivy a bude umístěna na 20 místech ve městě: v městských parcích, na náměstích a velkých veřejných prostorech. Obsah výstavy bude také možné zhlédnout pomocí speciální aplikace prostřednictvím mobilních telefonů.

Online bude možné zhlédnout celý záhřebský advent, což potěší ty, kteří se nebudou moci zúčastnit oslav osobně.

V rámci adventu bude probíhat i gastronomický projekt ŽićBo, ve kterém budou záhřebští kuchaři prezentovat moderní záhřebskou pohostinnou scénu. V těch nejatraktivnějších lokalitách se v barech připravují speciální adventní akce a tématické aktivity, samozřejmě všechny v souladu se všemi pandemickými opatřeními.

Pozitivních emocí není nikdy moc

Kromě pandemie, kterou zažívá celý svět, postihlo letos Chorvatsko také zemětřesení. Proto je potřeba ducha Vánoc podpořit a šířit pozitivní emoce, kterých není v této době nikdy moc. Chorvatsko je národem bodrých a veselých lidí, a tak jistě i ten letošní advent bude plný smíchu a veselí. První svíčka na adventním věnci byla rozsvícena 28. listopadu a adventní oslavy tu potrvají do 1. ledna 2021.

 

levné apartmány Zagreb
Ubytování v Zagrebu

Ohodnoťte

One Response to Advent v Záhřebu bude zářit víc než kdykoliv předtím!

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2020, Kategorie : Chorvatsko