Aktivní dovolená v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Kdo se chce během dovolené v Chorvatsku věnovat sportování, má velké možnosti výběru od vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, surfování, plachtění nebo i sportovní rybaření, přes jízdu na koni, na kole až po pěší turistiku, nebo tenis, volejbal, golf a další hry. Pro náročné turisty je mnoho obtížných a lehčích tras v pohoří Velebit nebo v oblasti kolem národního parku Paklenica, kde jsou i vhodné horolezecké terény.

1V Chorvatsku si přijdou na své milovníci cykloturistiky zejména na ostrovech, na kterých jsou nejhezčí cyklotrasy a méně frekventované komunikace. Úřady na většině ostrovů znají místní terény a nabídnou zájemcům i mapy, podle kterých si můžete volit vhodné trasy a orientovat se tak, abyste mohli vidět co nejvíce z místních krás. V Chorvatsku platí věkový limit 14 let pro cyklisty na silnicích, mladší děti musí mít doprovod osoby starší 16 let. Při věku pod 16 let je při jízdě na kole povinná bezpečnostní přilba.

Příležitost k jízdě na koni je například v jezdecké škole u Splitu, na severu lesního parku Marjan. Pro začátečníky je k dispozici učitel, který vás bude provázet a dohlížet na vaši bezpečnost.

Oblíbeným sportem Chorvatů je kromě nejrozšířenějšího a nejpopulárnějšího fotbalu také tenis. Hlavně na pobřeží Dalmacie se tenis může hrát téměř po celý rok. Většina tenisových kurtů se nachází ve sportovních centrech velkých turistických destinací, jako například v Bolu na ostrově Brač, v Umagu nebo v některých městech na Istrii. Mnoho hotelů a kempů rovněž nabízí své vlastní kurty, mnohdy vybavené večerním osvětlením.

Kromě úžasného jadranského pobřeží nabízí Chorvatsko krásné terény pro turistické túry. Při pobřeží vedou značené turistické stezky, ze kterých jsou úchvatné výhledy na moře, zátoky a ostrůvky. Ovšem i chorvatské vnitrozemí nabízí mnoho možností pro pěší turisty. Mimořádně krásné terény jsou například v národním parku Paklenica, nebo i nad nejnavštěvovanější destinací na Makarské rivieře. Nad ní se vypíná pohoří Biokovo, které skýtá mnoho tras, které jsou ovšem většinou dlouhé a náročné.

ČTĚTĚ:   Je nutné do Chorvatska nějaké očkování?
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2014, Kategorie : Magazín